Kevin Durant je zadel pet trojk iz desetih poskusov. Foto: Reuters
Luis Scola in Kobe Bryant
Kobe Bryant je udarno odprl tekmo, 11 točk je dosegel že po petih minutah in pol. Foto: Reuters
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony je v zadnji četrtini zadel štiri trojke in dvignil gledalce na noge. Foto: EPA
Argentinci so v zadnjih minutah le še nemočno spremljali šov Američanov. Foto: Reuters
Pau Gasol in Saša Kaun
Pau Gasol je zrežiral preobrat v tretji četrtini. Zvezdnik LA Lakersov je bil najboljši strelec tekme s 16 točkami. Foto: Reuters
Marc Gasol in Andrej Kirilenko
Marc Gasol je v ključnih trenutkih sijajno odigral pod košem, medtem ko je Andrej Kirilenko popolnoma odpovedal. Foto: Reuters

V večernem polfinalu so Američani z izjemno igro odpravili Argentino s 109:83. V nedeljo ob 16.00 bodo branili naslov, na Kitajskem so ugnali Špance s 118:107.

V prvi četrtini blestel Bryant ...
Američani, ki so v ponedeljek v zadnjem krogu skupinskega dela ugnali Argentino s 126:97, so znova začeli začeli izvrstno. Razigran je bil Kobe Bryant, ki je zadel dve trojki, ZDA pa so po seriji 10:0 že po štirih minutah vodile s 15:4. Po minuti odmora so se Argentinci zbrali, Manu Ginobili je nanizal pet točk in do konca prve četrtine je prednost skopnela (19:24).

... v drugi nadaljeval James ...
V drugi četrtini se je razigral LeBron James. MVP letošnjega finala Lige NBA je bil neustavljiv v raketi (27:36). Argentinci so uspeli zadržati priključek do odmora, Ginobili je s trojko ob sireni znižal na 40:47.

... nato se je razigral Durant ...
V prvem polčasu je bil bolj neopazen Kevin Durant, ki je stopil na scno v tretji četrtini. Zvezdnik Oklahome je zadel kar štiri trojke, natančen je bil celo z več kot devetih metrov. Prednost Američanov je vsekskozi naraščala, po 30 minutah je bilo 57:74.

... zaključil pa je Anthony
Zadnji žebelj v krsto Argentincev je zabil Carmelo Anthony, ki je dveh minutah in 21 sekundah zadel kar štiri trojke, eno skoraj s polovice igrišča (64:93). Gledalci so uživali v sijajni predstavi zvezdnikov Lige NBA, za lepo potezo je poskrbel Tyson Chandler s silovitim zabijanjem po podaji Chrisa Paula.

Američani zadeli 18 trojk
Američani so zadeli kar 18 trojk iz 42 poskusov, imeli so veliko premoč v skoku (46:29). Durant je dosegel 19 točk, po točko manj pa sta za ZDA prispevala James in Anthony. Na drugi strani je Ginobili zbral 18 točk, Carlos Delfino in Luis Scola pa po 15.

Izjemno slab met Špancev
Rusi so začeli precej bolje. Anton Ponkrašov je zadel za tri točke, Andrej Kirilenko pa je zaključil protinapad za vodstvo z 9:4. Obe izbrani vrsti sta zelo slabo metali iz igre, kar tri minute ni bilo dosežene niti točke. Uvodno četrtino pa je s trojko deset sekund pred koncem zaključil Vitalij Fridzon.

Rusi vse bolj večali prednost
Sredi druge četrtine Španci kar štiri minute in pol niso dosegli niti točke, Rusom je uspel delni izid 10:0 in po dveh trojkah Sergeja Monje (devet točk v prvem polčasu) so v 16. minuti vodili že s 27:14. Na odmor so odšli z naskokom enajstih točk (31:20).

Calderon naravnal roko
Drugi polčas so Španci začeli odlično. Rudy Fernandez in Jose Calderon sta zadela za tri točke in znižala na 28:33. Razigral se je tudi Pau Gasol, ki je zadel celo izza črte (41:44), ob koncu tretje četrtine pa je španske navijače na noge dvignil Calderon s trojko štiri sekunde pred koncem in po 30 minutah je bil izid izenačen (46:46).
Španci ujeli ritem, Kirilenko razglašen
V zadnji četrtini je Špancem na začetku uspela serija 9:0. Sergio Llull je dvakrat sijajno zaključil protinapad, Calderon je zadel trojko, potem pa je Marc Gasol z metom prek glave v slogu nepozabnega Kareema Abdula Jabbarja povišal na 55:49. Calderon je bil neustavljiv pri metih od daleč in po košu Felipeja Reyesa (60:50) je bila tekma odločena. Rusi so bili v drugem polčasu nemočni, Kirilenko je v 34 minutah iz igre metal le 1/7 za dve točki in 1/5 za tri točke.