Sue Bird se je veselila zmage in uvrstitve v finale. Foto: Reuters
Črna Gora
Črnogorke so si v dramatični končnici zagotovile finale. Foto: EPA

Američanke so razred zase, saj že 20 tekem na olimpijskih igrah ne poznajo poraza. V prvem polčasu so Avstralke igrale sijajno. Elisabeth Cambage je vseh svojih 19 točk nasula v prvem polčasu, ki so ga Avstralke dobile s 47:43.
V tretji četrtini so Američanke precej bolje zaigrale v obrambi, razigrali sta se Tina Charles in Diana Taurasi, po 30 minutah so Američanke vodile za šest točk. V zadnji četrtini jim je uspel še delni izid 14:4 in tri minute pred koncem je bila tekma odločena (81:66).

V rokometnem finalu Norvežanke in Črnogorke
Črnogorska ženska rokometna reprezentanca se je uvrstila v finale olimpijskega turnirja po zmagi nad Španijo s 27:26 (13:13) in se bo v sobotnem finalu pomerila z Norveško, ki je v prvem polfinalu ugnala Južno Korejo z 31:25 (18:15).

Črnogorke so si osem minut pred koncem dvoboja priigrale pet golov prednosti (24:19). V končnici so malce popustile, a Španke navkljub trudu in veliki želji tekme vendarle niso postavile na glavo. Katarina Bulatović je bila najbolj učinkovita igralka črnogorske ekipe. Dosegla je devet golov, prva zvezdnica Bojana Popović pa jih je prispevala šest. V španski reprezentanci je Nely Alberto Francisca dosegla šest zadetkov, izkazala pa se je tudi vratarka Silvia Navarro Jimenez s 15 obrambami.

V prvem polfinalu so bile aktualne olimpijske, svetovne in evropske prvakinje absolutne gospodarice igrišča, azijske tekmice, sicer olimpijske prvakinje iz Seula leta 1988 in Barcelone 1992, so imele vseskozi pod nadzorom. Skandinavke so si sredi drugega polčasa priigrale pet golov zaloge (24:19), prednost pa brez večjih stresov zadržale vse do konca tekme. Pri Norvežankah je bila najbolj učinkovita Heidi Loke z osmimi, Kristine Lunde-Borgersen pa je prispevala pet golov. Pri Korejkah je bila najbolj učinkovita Han Na Gwon s sedmimi zadetki.