Smučarski teki - Arhiv

Björgnova rekordno zlato žetev sklenila na 30 km prosto

Smučarski teki Björgnova rekordno zlato žetev sklenila na 30 km prosto

22.2.2014

Fantastična norveška smučarska tekačica Marit Björgen je na 30 km prosto osvojila šesto zlato olimpijsko medaljo, tretjo v Sočiju. Barbara Jezeršek je zasedla 31. mesto.

Smučarski teki Foto: "Vesnica" toplo in čustveno sprejela svojo športno junakinjo

22.2.2014

Topel in čustven sprejem je v Besnici dočakal še eno bronasto junakinjo iz Sočija, smučarsko tekačico Vesno Fabjan.

Kalla Švedski pritekla zlato, Slovenke enajste

Smučarski teki Kalla Švedski pritekla zlato, Slovenke enajste

15.2.2014

Na štadionu Laura so gledalci videli razburljiv finiš ženske tekaške štafete. Tri reprezentance so se borile za zlato. Charlotte Kalla je bila najmočnejša in slavila je Švedska pred Finsko in Nemčijo.

Fabjanova olimpijski bron posveča dveletnemu nečaku

Smučarski teki Fabjanova olimpijski bron posveča dveletnemu nečaku

11.2.2014

"20 let treningov, odrekanja in trdega dela se mi je danes poplačalo," je po osvojitvi olimpijskega brona dejala Vesna Fabjan in dodala: "Ni lepšega občutka."

Smučarski teki Video: Medalja, da te kap. Vesna, pa saj nisi resna!

11.2.2014

Nepričakovano je Petra Majdič že v Sočiju dobila svojo naslednico: tekačica Vesna Fabjan je spisala izjemno zgodbo in osvojila bronasto medaljo v šprintu.

Tri mesece po operaciji gležnja do olimpijskega zlata

Smučarski teki Tri mesece po operaciji gležnja do olimpijskega zlata

9.2.2014

Dario Cologna je v razburljivem zaključku dvojnega zasledovanja na 30 kilometrov osvojil s voj drugi naslov olimpijskega prvaka. Srebro je odšlo na Švedsko, bron pa na Norveško.

Smučarski teki Video: Björgnova že začela zlato žetev; Jezerškova 19.

8.2.2014

Marit Björgen, kraljica prejšnjih olimpijskih iger, se še ni nasitila zlata. Dobila je že prvo tekaško preizkušnjo olimpijskih iger v Sočiju, skiatlon na 15 km.

Jezerškova bo v Sočiju ponosno zastopala istospolno sceno

OI 2014 Jezerškova bo v Sočiju ponosno zastopala istospolno sceno

5.2.2014

Slovenska smučarka tekačica Barbara Jezeršek bo v Sočiju ena od petih športnikov, ki so javno razkrili svojo istospolno usmerjenost.