Mindaugas Kuzminskas je bil s 23 točkami najboljši strelec srečanja. Foto: Reuters
Bojan Bogdanović
Brazilci niso našli prave obrambe za Bojana Bogdanovića. Foto: EPA

Argentinci so imeli v uvodni četrtini tekme vodilnih ekip v skupini majhno prednost, Luis Scola je zadel za 13:10 v 8. minuti. Na začetku druge četrtine se je razigral Mindaugas Kuzminskas, ki je nanizal sedem točk zapored in Litva je povedla s 25:18. Ob odmoru so imeli izbranci Jonasa Kazlauskasa tri točke naskoka (30:27).

Na začetku drugega polčasa je blestel Manu Ginobili. Zvezdnik San Antonia je zadel dve trojki in Argentina je znova prevzela vodstvo (42:40). Kuzminskas je pripravil pravi odgovor, dvakrat je zabil po podaji Mantasa Kalnietisa, zadel pa je še dva prosta meta in trojko, po 30 minutah je imela Litva osem točk prednosti (49:57).

Na začetku zadnje četrtine so Argentinci z delnim izidom 11:0 prišli do preobrata, po trojki Ginobilija so v 34. minuti povedli z 61:59. Številni navijači Argentincev so bili navdušeni, a končnica je popolnoma pripadla Litvi. Jonas Mačiulis je bil natančen izza črte, Kalnietis pa je tri minute pred koncem povišal na 72:64 in prednost jim je nato uspelo zadržati. Kuzminskas je prispeval 23 točk, zadel je devet izmed 13 metov iz igre.

Bogdanović nasul Brazilcem kar 33 točk
Hrvaška je po Španiji na kolena spravila še Brazilijo, ki je sicer nekoliko bolje začela tekmo, a hitro so varovanci Aca Petrovića prevzeli pobudo in že v drugi četrtini je bila prednost dvomestna. Po odmoru, na katerega so Hrvati odšli z vodstvom za deset, je razlika narasla na 14, a jim Brazilcev ni uspelo dokončno streti. Nepopustljivi gostitelji turnirja so se vrnili v igro. Štiri minute pred koncem, ko je zadel Marcelinho Huertas, so zaostajali le še za tri točke.

Takšna razlika je ostala še dobro minuto pred koncem, nato je za +5 zadel Dario Šarić, s črte prostih metov pa je hrvaško zmago v zadnji minuti potrdil Bojan Bogdanović, ki je dosegel kar 33 točk (10/16 iz igre), česar na turnirju v Riu ni uspelo doseči še nobenemu košarkarju. 15 točk je dodal Šarić, Leandro Barbosa pa je bil s 16 točkami prvi brazilski strelec. Z zmago je Hrvaška naredila velik korak proti četrtfinalu.