OI 2018 - Arhiv

Fakovi medalji: S slovaško pomočjo do celotnega seznama

Športni SOS Fakovi medalji: S slovaško pomočjo do celotnega seznama

1.3.2018

Jakov Fak se je iz Pjongčanga vrnil s svojo drugo olimpijsko medaljo, ki jo je osvojil za drugo državo. Na portalu Športni SOS smo nekaj ur po njegovem uspehu sestavili seznam športnikov

Ruski olimpijski komite znova polnopravni član olimpijske družine

OI 2018 Ruski olimpijski komite znova polnopravni član olimpijske družine

28.2.2018

Mednarodni olimpijski komite je ukinil suspenz ruskemu komiteju, izrečen pred slabimi tremi meseci. Ruski olimpijski komite je znova polnopravni član olimpijske družine.

Južna Koreja se sprašuje: so bile olimpijske igre vredne cene?

Svet Južna Koreja se sprašuje: so bile olimpijske igre vredne cene?

28.2.2018

Več kot sto tekem, skoraj 3.000 športnikov, več kot 300 medalj - in ček za 13 milijard dolarjev.

Največji padec medalj? Rusija, za njo pa Slovenija.

Športni SOS Največji padec medalj? Rusija, za njo pa Slovenija.

28.2.2018

Slovenski deskar na snegu Žan Košir ima odličen olimpijski izkupiček, saj je v samo štirih nastopih osvojil kar tri medalje.

Fak: V imenu športnikov lahko rečem, vlagajte v šport

OI 2018 Fak: V imenu športnikov lahko rečem, vlagajte v šport

27.2.2018

Jakov Fak in Žan Košir, srebrn in bronast na olimpijskih igrah v Pjongčangu, sta v vili Podrožnik prejela denarni nagradi za osvojeni medalji.

Za slovo od OI pijana kanadski smučar in trener ukradla avto

Zanimivosti Za slovo od OI pijana kanadski smučar in trener ukradla avto

26.2.2018

Kanadski smučar prostega sloga Dave Duncan, njegova žena Maja Margrethe Duncan in trener William Ryan Raine si bodo sklepni del olimpijskih iger v Pjongčangu dobro zapomnili – zadnji večer so namreč ...

Medalji sta prinesli pozitivno oceno, a tudi številna opozorila

Kolumne Medalji sta prinesli pozitivno oceno, a tudi številna opozorila

26.2.2018

Slovenska vrhunca olimpijskih iger sta bila nedvomno medalji Jakova Faka in Žana Koširja, s tem pa se nabor slovenskih presežkov skorajda konča.

Fak: Vesel sem, da je moja prihodnost na prelepem Gorenjskem

OI 2018 Fak: Vesel sem, da je moja prihodnost na prelepem Gorenjskem

26.2.2018

Manj kot 24 ur po vrnitvi v Slovenijo so srebrnemu biatloncu Jakovu Faku pripravili sprejem v Lescah, kjer si gradi hišo.

Največ vrhunskih izidov na OI ima Tina Maze

Športni SOS Največ vrhunskih izidov na OI ima Tina Maze

26.2.2018

Tudi statistika potrjuje, da je raven slovenskih dosežkov v Pjongčangu precej pod ravnjo tistih iz Sočija. Na portalu Športni SOS po koncu olimpijskih iger še vedno odgovarjamo o olimpijskih igrah.

Košir bo še deskal, a ne ve, na kakšni ravni

OI 2018 Košir bo še deskal, a ne ve, na kakšni ravni

26.2.2018

Dobitnik bronaste medalje na olimpijskih igrah v Pjongčangu Žan Košir se je vrnil v domovino. Letalo z dobitnikom druge slovenske medalje v Južni Koreji je na Brniku pristalo ob 8.35.

MMC na prizorišču "Realno bi lahko osvojili še kakšno kolajno, Soči pa je bil nedosegljiv"

26.2.2018

"V Aziji so postavili visoke standarde organizacije," je ob koncu 23. olimpijskih iger, ki jih je gostil Pjongčang, v intervjuju za MMC dejal vodja slovenske reprezentance Franci Petek.

Foto in video: Prva slovenska medalja iz Pjongčanga na domačih tleh

OI 2018 Foto in video: Prva slovenska medalja iz Pjongčanga na domačih tleh

25.2.2018

"Kolajna je na svojem mestu," je ob vrnitvi v Slovenijo povedal n ajuspešnejši slovenski športnik na OI v Pjongčangu Jakov Fak.

OI 2018 "Nekateri bodo zamujeno priložnost dojeli šele čez nekaj let"

25.2.2018

Prvi oceni ZOI v Pjongčangu sta podala tudi legenda slovenskega smučarskega teka Petra Majdič in predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS) Bogdan Gabrovec, ki se strinjata, da so bile igre za ...

OI 2018 Foto: V Pjongčangu ugasnil olimpijski ogenj, tudi zaključek navdušil

25.2.2018

V Pjongčangu je s spektakularnim in ognjemeta polnim zaključkom padel zastor nad XXIII. zimskimi olimpijskimi igrami. Slovensko zastavo je nosil smučar prostega sloga Filip Flisar.

Zlata pika na i Marit Björgen v Pjongčangu

Smučarski teki Zlata pika na i Marit Björgen v Pjongčangu

25.2.2018

Norveška superšampionka Marit Björgen je kot prva v zgodovini ubranila naslov olimpijske prvakinje v teku na 30 km in v Pjongčangu osvojila že osmo zlato olimpijsko medaljo v karieri.

Vrhunci zadnjega dne: Norveška najuspešnejša v Pjongčangu

OI 2018 Vrhunci zadnjega dne: Norveška najuspešnejša v Pjongčangu

25.2.2018

Nemčija in Norveška sta zadnji dan osvojili še 14. zlato na zimskih olimpijskih igrah v Pjongčangu. Nemci so 14. zlato osvojili v bobu štirisedu, temu pa zadnji dan v hokeju dodali še deseto srebro.

Košir: V medalji vidim, da vse garanje ni bilo zaman

MMC na prizorišču Košir: V medalji vidim, da vse garanje ni bilo zaman

25.2.2018

"Pot od Vancouvra do Sočija je bila veliko lažja kot od Sočija do tod," je povedal Žan Košir, ki je predzadnji dan 23. olimpijskih iger Sloveniji priboril drugo kolajno v Pjongčangu.

Rusi šele v podaljšku strli nepopustljive Nemce

Hokej Rusi šele v podaljšku strli nepopustljive Nemce

25.2.2018

Prvi favoriti hokejskega turnirja športniki Rusije so pričakovano osvojili zlato medaljo, a pri tem so imeli ogromno dela, saj so Nemce premagali šele v podaljšku s 4:3.

OKS: Fotofiniša pri deskanju ni, kamera je zavajajoča

Deskanje na snegu OKS: Fotofiniša pri deskanju ni, kamera je zavajajoča

24.2.2018

Izgubljeni polfinalni dvoboj Žana Koširja je spomnil na podoben primer, ki se je zgodil v plavanju pred 10 leti v Pekingu, ko je Michael Phelps na 100 m delfin za stotinko premagal Milorada Čavića.

Šest zadetkov Kanadčanov za bronasto medaljo

Hokej Šest zadetkov Kanadčanov za bronasto medaljo

24.2.2018

Bronasto medaljo na olimpijskem turnirju so osvojili hokejisti Kanade, ki so v tekmi za tretje mesto premagali Češko s 6:4.