Alina Zagitova je zadržala prednost, ki si jo je nabrala po kratkem programu v sredo. Foto: Reuters
Jevgenija Medvedeva ni mogla skriti solz, saj je pričakovala zlato odličje. Foto: Reuters
Kelsey Serwa in Brittany Phelan sta poskrbeli za popoln kanadski dan v smučarskem krosu. Foto: Reuters
Kaetlyn Osmond Foto: Reuters
Jevgenija Medvedeva Foto: Reuters
Carolina Kostner Foto: Reuters

Srebro je je osvojila tri leta starejša rojakinja Jevgenija Medvedeva (238,26), ki je po odločitvi sodnikov jokala. Dvakratna svetovna prvakinja si je zelo želela zlata, a ni zdržala pritiska. Bron je pripadel Kanadčanki Kaetlyn Osmond (231,02).

Zagitova je vodila že po kratkem programu, na današnjem prostem pa je očarala gledalce in sodnike s svojo igrivostjo, šarmom in eleganco. Njen končni seštevek je bil 239,57 točke. S popolno predstavo je dobila že drugo letošnjo zlato kolajno, predtem je bila zlata tudi na evropskem prvenstvu v Moskvi. Pod zmagovalnim odrom sta ostali Japonka Satoko Mijahara in veteranka Caroline Kostner iz Italije.

Ruski športniki imajo na teh igrah že 14 medalj, a na zlato so morali počakati vse do 14. tekmovalnega dne.

Kanadčanki blesteli v smučarskem krosu
Kanadska smučarka prostega sloga Kelsey Serwa je olimpijska zmagovalka v smučarskem krosu. Na tekmi v Phoenix Parku je srebrno kolajno osvojila njena rojakinja Brittany Phelan, bronasto pa Švicarka Fanny Smith.

28-letna Serwa je osvojila drugo olimpijsko kolajno. Pred štirimi leti je v Sočiju zasedla drugo mesto, pred njo se je tedaj uvrstila njena rojakinja Marielle Thompson. V današnjem velikem finalu je nehvaležno četrto mesto osvojila Švedinja Sandra Naeslund.