Aljoni Savčenko so se uresničile sanje - postala je olimpijska zmagovalka. Foto: Reuters

Nemca sta bila po kratkem programu na četrtem mestu, v prostem programu pa sta zasenčila vse tekmece. Z oceno 159,31 sta v slednjem podrla lasten svetovni rekord.
V Ukrajini rojena 34-letna Nemka je po dveh bronastih olimpijskih odličjih v Vancouvru in Sočiju - na obeh tekmovanjih je bil njen partner Robin Szolkowy - osvojila svojo prvo olimpijsko kolajno najbolj žlahtnega leska, kar velja tudi za pet let mlajšega, v Franciji rojenega Massota, ki je njen partner od leta 2016.

Drugo mesto je zasedel kitajski par Sui Wengžing/Han Cong (235,47), bronasto pa kanadski par Meagan Duhamel/Eric Radford (230,15).

Severnokorejski par požel veliko zanimanja
Velike pozornosti je bil vnovič deležen severnokorejski športni par Rjom Tae-ok/Kim Ju-sik, ki je tekmovanje končal na 13. mestu. Drsalca sta edina med 22 športniki iz Severne Koreje, ki sta se po športni plati kvalificirala za nastop na olimpijskih igrah v Pjongčangu, vsi ostali so dobili posebno povabilo v okviru meddržavnega dogovora.

Prva medalja za Španijo
Deskarji so se pomerili v krosu, kjer je olimpijski prvak postal Francoz Pierre Vaultier. Do medalje sta se dokopala še Avstralec Jarryd Hughes in Španec Regino Hernandez. To je prva medalja za Španijo na teh igrah.

Nemci imajo že devet zlatih medalj
V štafetnem sankanju je zlato osvojila Nemčija, kar je njeno deveto zlato odličje v Pjongčangu, od tega so sankači osvojili tri od štirih možnih zlatih medalj. Druga je bila Kanada in tretja Avstrija.

Kanadski drsalec prekinil nizozemski niz
Niz nepremaganosti nizozemskih hitrostnih drsalcev je na 10.000 metrov prekinil svetovni rekorder Ted-Jan Bloemen, ki je ob tem postavil olimpijski rekord s časom 12:39,77. Nizozemci so pred tem na ledenem ovalu Gangneung osvojili že pet zlatih kolajn. Olimpijski zmagovalec iz Sočija Jorrit Bergsma se je moral zadovoljiti s srebrom, medtem ko je bron presenetljivo pripadel Italijanu Nicolu Tulomeru.

Kanada s 5:1 premagala Švico
Na hokejskem turnirju so se prvič predstavili Kanadčani. Branilci naslova iz Sočija so s 5:1 premagali Švico. Po dvakrat sta zadela Rene Bourque in Wojtek Wolski. Češka je bila z 2:1 boljša od gostiteljev iger Korejcev. Slovenija bo v petek ob 8.30 igrala z Rusijo.

Za Slovence je bil vrhunec četrtkovega dogajanja seveda srebrna medalja biatlonca Jakova Faka na 20 km.