Junak zmage Arizone je bil Larry Fitzgerald. Foto: Reuters
Nogometaši Caroline so letos doživeli en sam poraz. Foto: Reuters
Rob Gronkowski
Rob Gronkowski je v zadnjih šestih letih najbolj dominanten igralec na poziciji tight enda. Foto: Reuters
Peyton Manning
Kariera Peytona Manninga bo trajala vsaj še en teden. Foto: Reuters

Najbolj dramatično je bilo v Glendalu, kjer so bili gledalci priča eni najboljši tekmi v zgodovini končnice. Arizona je pred svojimi gledalci v podaljšku premagala Green Bay s 26:20. V izjemno dramatični tekmi so gostje še štiri minute pred koncem vodili s 13:10. Domači podajalec Carson Palmer je v končno coni iskal Laryja Fitzgeralda, žogo je odbil branilec Damarious Randall, žoga pa je poletela v zrak, v končni coni jo je ujel Michael Floyd. Obilo sreče za Cardinalse, a sreča je le nekaj minut pozneje obiskala tudi Packerse.

Rodgers z dvema bombama našel Janisa
Sirarji so sicer v naslednjem napadu izgubili žogo (neuspešno so izvajali 4. poskus za pet jardov), a Arizoni ni uspelo doseči prvega poskusa, zato so po zadetem prostem strelu prednost povišali na 20:13. Green Bayu sta ostali slabi dve minuti. V prvi so celo izgubili 10 jardov, tako so imeli 55 sekund pred koncem 4. poskus za 20 jardov na svojih 4 jardih. Podajalec Aaron Rodgers se je iztrgal obrambi in poslal 60 jardov dolgo bombo, ki jo je ujel Jeff Janis. Ista kombinacija je akcijo ponovila štiri sekunde pred koncem rednega dela, ko je Rodgers v končno cono poslal 41 jardov dolgo podajo, ki jo je spet ujel Janis in izsilil podaljšek (20:20). Rodgersu je podobna akcija ("Hail Mary") uspela že v začetku decembra proti Detroitu.

Fitzgerald že v prvi akciji pridobil 75 jardov
A Rodgers ni več dobil priložnosti, da bi se vrnil na igrišče. V podaljšku je namreč prvi napad dobila Arizona. Palmer je že v prvi akciji našel Fitzgeralda, ki je pridobil kar 75 jardov. Dve akciji kasneje se je Fitz z žogo prebil v končno cono in osrečil domače gledalce.

Carolina dobila prvi polčas z 31:0
Arizona bo v finalu Konference NFC igrala pri Carolini, ki je premagala Seattle z 31:24. Dolgo je kazalo na suvereno zmago Panterjev, ki so dobili prvi polčas kar z 31:0. Gostitelji so že po dobrih treh minutah vodili s 14:0. Najprej se je v končno cono zvalil tekač Jonathan Stewart, že dve akciji pozneje je Luke Kuechly prestregel podajo Russellu Wilsonu in stekel v končno cono. Do konca polčasa je še en zadetek dosegel Stewart, podajalec Cam Newton pa je za TD podal Gregu Olsenu.

Wilson v nadaljevanju podal za tri zadetke
V drugem polčasu se je Seattle le prebudil. Wilson je v prvem vrgel dve prestreženi podaji, v drugem pa tri podaje za zadetek (dve je ujel Jermaine Kearse). Lanski zmagovalci Konference NFC so se dobro minuto in pol pred koncem približali na 31:24, nato jim ni uspel 'onside kick' in Panterji so se po desetih letih spet uvrstili v konferenčni finale.

Patrioti še petič zapored v finalu AFC-ja
New England se je še petič zapored uvrstil v konferenčni finale. Patrioti so brez večjih težav premagali Kansas City s 27:20. Tom Brady (302 jarda) je podal za dva zadetka, oba je ujel Rob Gronkowski (83 jardov). Napadu Patriotov se je še kako poznalo, da se je vrnil Julian Edelman, ki je ujel deset podaj za 100 jardov.

Ena izgubljena žoga obrnila potek tekme
Patrioti bodo za preboj na Super Bowl gostovali pri Denverju, ki je izločil Pittsburgh s 23:16. Na obračunu dveh odličnih, a ne najbolj zdravih podajalcev, sta pričakovano dominirali obrambi, vsaka je dopustila le en zadetek. Odločilni trenutek je prišel na začetku zadnje četrtine. Pittsburgh je ob zaostanku 12:13 prišel 31 jardov do končne cone, ko je Fitzgerald Toussaint izgubil žogo. Denver je nato kar sedem minut vodil napad, ki se je končal z zadetkom C. J. Andersona. Jeklarji so imeli tri minute časa, da se s TD-jem rešijo v podaljšek, a jim ni uspelo izboriti novega prvega poskusa. Tako bomo še 17. videli obračun med Tomom Bradyjem in Peytonom Manningom, Brady vodi z 11:5.