Slovenska košarkarska reprezentanca je v Carigradu osvojila zlato medaljo na evropskem prvenstvu. Foto: Žiga Živulović jr./BoBo

Real Madrid, zmagovalec Lige prvakov, je dobil 1.096 glasov novinarjev, nemški nogometaši, ki so osvojili Pokal konfederacij, 738 glasov, zmagovalci Lige NBA Golden State 601, slovenski košarkarji pa 412.

V izboru za najboljšo športnico in športnika leta 2017 sta v glasovanju 517 novinarjev iz 112 držav največ glasov prejela teniška igralca, Američanka Serena Williams in Švicar Roger Federer.

Zmagovalec turnirjev za grand slam v Melbournu in Wimbledonu Federer, ki je v tem izboru najboljši postal četrtič (rekorder je jamajški šprinter Usain Bolt s šestimi naslovi), je dobil 928 glasov oziroma 140 več od dobitnika nogometne zlate žoge, Portugalca Cristiana Ronalda. Na tretjem mestu je pristal argentinski nogometni zvezdnik Lionel Messi s 530 glasovi.

Pri dekletih je zmagovalka Odprtega prvenstva Avstralije Williamsova prejela 651 glasov (zmagala je petič), 20 več od drugouvrščene madžarske plavalke, dvakratne svetovne prvakinje in dobitnice štirih kolajn na SP-ju v Budimpešti Katinke Hosszu. Tretja je bila ameriška atletinja Allyson Felix, dvakrat zlata v štafeti in bronasta v teku na 400 metrov na SP-ju v Londonu. Felixova ima v svoji zbirki rekordnih 16 medalj na svetovnih prvenstvih.