Giovani Bernard je bil junak prve Cincinnatijeve zmage v sezoni. Foto: EPA
Navijači Cincinnatija
Cincinnati velja za favorita v diviziji AFC sever. Foto: Reuters

Oba zadetka za Bengalse je dosegel novinec Giovani Bernard. V prvi četrtini je v končno cono stekel po teku, dolgem za sedem jardov, v tretji četrtini pa je ujel podajo, dolgo 27 jardov. Domači podajalec Andy Dalton (25/45) je zbral 280 jardov.

"Bernard je igral odlično. Naša ekipa ga je na naboru izbrala, ker je izjemno gibčen, sposoben je velikih potez, kar je danes pokazal," je bil zadovoljen Dalton.

Na drugi strani je imel napad Pittsburgha spet ogromno težav. Ben Roethlisberger (20/37) je ob koncu prvega polčasa v končni coni našel Dereka Moya, ki je postavil izid polčasa (10:10), a Jeklarji v drugem polčasu več niso dosegli točke.

MMC-jeve ocene za 2. krog
Kirurg tedna: Aaron Rodgers
Podajalec Green Baya je proti Washingtonu zbral kar 480 jardov (postavil svoj rekord kariere in izenačil klubskega), zaključil je kar 81 odstotkov in podal za štiri zadetke.

Buldožer tedna: Marshawn Lynch
Kar šest tekačev je preseglo mejo 100 jardov (v prvem tednu le dva), a najbolj se je izkazal tekač Seattla, ki je po tleh pridelal 98 jardov in dva zadetka, tretjega pa po zraku. Njegov dosežek je še bolj navdušujoč, ker mu je to uspelo proti izjemno fizični igri San Francisca.

Lovilec tedna: Eddie Royal
Najvišjo vsoto pridobljenih jardov v tednu ima sicer DeSean Jackson, ki je v dresu Philadelphie proti San Diegu z ujetimi podajami zbral kar 193 jardov. A nagrada tedna gre prav igralcu San Diega, ki je resda zbral več kot 100 jardov manj (natančno 90), a je od osmih podaj ujel kar sedem in trikrat prikorakal v končno cono in poskrbel za eno bolj presenetljivih zmag drugega kroga.

Igralec tedna: Richard Sherman
Obrambni igralci po navadi ne morejo pokazati bogate statistike, razen če ne prestrežejo veliko podaj. A igralec Seattla se je izkazal z izjemnim pokrivanjem Anquana Boldina, ki je ujel eno samo podajo za 7 jardov, Colin Kaepernick pa jih je zbral le 127. Teden prej sta bila oba v rekordnih številkah. Sherman je odlično delo nadgradil še s prestreženo podajo.