Ben Roethlisberger je bil pred tekmo zaskrbljen, saj se je bal, da bi ga domači navijači izžvižgali, a na koncu je vseeno prejel glasno podporo. Foto: Reuters
Stephen Gostkowski
Stephen Gostkowski je z dvema prostima streloma ob koncu tekme prinesel Patsom četrto zmago v sezoni. Foto: EPA
Deion Branch
Deion Branch je v zadnji četrtini blestel in nakazal, da zna biti prava rešitev za mesto lovilca pri Patsih. Foto: EPA
Jay Cutler
Jay Cutler je proti NY Giantsom prejel 9 'sackov', pri zadnjem je utrpel poškodbo, zaradi katere je moral izpustiti eno tekmo. Vrnil se je za domačo tekmo proti Seattlu, a je Chicago vseeno izgubil s 23:20. Cutlerja so tokrat podrli 'le' šestkrat. Za akcijo tekme je poskrbel Devin Hester, ki je postavil izid tekme, pri tem pa je 'punt' vrnil za zadetek, kar mu je uspelo že 13-ič v karieri (rekord Lige NFL). Foto: EPA
Brandon Jacobs
Brandon Jacobs je pri zmagi NY Giantsov proti Detroitu s tekom dosegel dva zadetka. Lionsi so na gostovanju izgubili 24-ič zapored, kar je izenačitev rekorda v Ligi NFL. Foto: EPA
Philip Rivers, San Diego
San Diego je v zadnjih letih bil ena izmed boljših ekip v Ligi NFL. Letos pa mu nikakor ne gre, saj ima razmerja zmag 2-4. Zadnji poraz je doživel na gostovanju pri St. Louisu. Philipa Riversa so domači igralci podrli kar sedemkrat. Foto: EPA
Drew Brees in Sean Payton
Prvak New Orleans je po nekaj medlih tekmah le pokazal odlično igro. Za četrto zmago v sezoni je v gosteh premagal divizijskega tekmeca Tampo Bay z 31:6. Drew Brees je bil s tremi podajami za zadetek spet najboljši igralec Svetnikov, a strokovnjaki so bili še bolj navdušeni nad novincem Chrisom Ivoryjem, ki je s 15 teki nabral 158 jardov. Foto: EPA
Alex Smith
San Francisco je v šesti tekmi le prišel do zmage. Na domači tekmi proti Oaklandu (17:9) ni prejel zadetkov, Alex Smith pa je v drugem polčasu skreiral oba domača. Foto: EPA
Donovan McNabb
Donovan McNabb je s podajami zbral 246 jardov, kar pa je bilo premalo za domačo zmago proti Indianapolisu. Foto: Reuters

V vrste Pittsburgha se je po kazni štirih tekem neigranja vrnil podajalec Ben Roethlisberger, ki so ga gledalci na Heinz Fieldu glasno pozdravili. Big Ben je Jeklarje proti Clevelandu popeljal do gladke zmage z 28:10, pri tem pa je s podajami zbral 257 jardov in uspešno podal kar za tri zadetke.

Branch blestel ob koncu tekme
New England je pred tedni v Minnesoto poslal svojega najboljšega lovilca Randyja Mossa, v ekipo pa se je po petih letih vrnil Deion Branch (Seattle). Patrioti so v Foxboroughu gostili vroči Baltimore. Ekipi sta se srečali že lani v končnici, ko so Ravensi gostitelje povsem "poteptali". Tokrat je bila tekma izjemno izenačena. Ravensi so še na začetku zadnje četrtine vodili z 10 točkami prednosti (20:10). Nato je pet jardov dolgo podajo Toma Bradyja ujel ravno Deion Branch (skupaj 98 jardov), podaljšek pa je izsilil Stephen Gostkowski, ki je slabi dve minuti pred koncem zadel prosti strel, dolg 24 jardov. V podaljšku je imela vsaka ekipa po kar tri napade, tekmo je odločil šele prosti strel Gostkowskega, ki s 35 jardov ni imel težav.

Packersi spet klonili v podaljšku
Green Bay je še drugi teden zapored izgubil v podaljšku. Tokrat je na svojem terenu klonil pred Miamijem s 23:20. Aaron Rodgers je po manjši poškodbi prikazal še eno herojsko predstavo (313 jardov, podaja za zadetek), katere vrhunec je prišel 13 sekund pred koncem rednega dela, ko je s tekom, dolgim za en jard, izsilil podaljšek. V tem je tekmo odločil Dan Carpenter, ki je zadel prosti strel (44 jardov).

Dallas se je znašel v težki situaciji
Morda najbolj pomembna tekma je bila odigrana v Metrodomu, kjer je Minnesota gostila Dallas. Obe ekipi sta sezono začeli z 1-3 in četrti poraz bi ekipo poslal v izjemno težak položaj v lovu na končnico. Lani so Vikingi v končnici povsem dotolkli Kavboje (34:3), tokrat so se v prvem polčasu mučili in Dallas je na odmor odšel z vodstvom 14:7. Drugi polčas se je začel z mojstrsko akcijo Percyja Harvina, ki je pri predaji žoge pobegnil gostujoči obrambi in po teku, dolgem 95 jardov, izid izenačil. Za drugi domači zadetek v 3. četrtini je poskrbel Adrian Peterson. Gostujoči podajalec Tony Romo je resda zbral 220 jardov in podal za tri zadetke, a je vrgel kar dve prestreženi podaji, iz katerih so gostitelji dosegli 10 točk. Brett Favre je kljub govoricam o bolečini ramena zaigral, tokrat je imel skromno tekmo (118 jardov), a ni vrgel nobene prestrežene žoge.

Zastavica ključ do zmage Jetsov
Eni od vročih favoritov prvenstva New York Jetsi so zmagali še petič zapored - tokrat na gostovanju pri Denverju s 24:20. Gostitelji so po treh delih tekme vodili s 17:10, v zadnji četrtini pa je tehtnico v "zeleno" korist obrnil LaDainian Tomlison, ki je dosegel dva zadetka. Matt Prater je štiri minute pred koncem s prostim strelom (48 jardov) Broncose popeljal v vodstvo 20:17. Jetsi so bili v navidez izgubljenem položaju - 86 sekund pred koncem tekme so bili na sredini igrišča (natanko 48 jardov od končne cone). Imeli so četrti poskus, v katerem so morali pridobiti šest jardov. Gostujoči podajalec Mark Sanchez je proti Santoniu Holmesu vrgel dolgo podajo, Renaldo Hill ga je nepravilno oviral, kar je pomenilo, da so Jetsi akcijo lahko nadaljevali z 2 jardov. Tomlinson je nato z odlične pozicije dosegel še svoj drugi zadetek. Sanchez je sicer šele prvič v sezoni vrgel prestreženo podajo (in to kar dve).

Houston: 4 napadi - 4 zadetki
Za preobrat večera pa je poskrbel Houston, ki je premagal Kansas City s 35:31. Chiefsi so še sredi tretje četrtine vodili z 21:7, gostitelji pa so imeli fantastičen zaključek tekme, saj so v zadnjih štirih napadih dosegli štiri zadetke! Dvakrat je bil uspešen tekač Arian Foster, preobrat pa je končal Andre Johnson (138 jardov), ki je zadnjo žogo ujel vsega 28 sekund pred koncem tekme.

Liga NFL, 6. teden, izidi:
CHICAGO - SEATTLE 20:23
Podaje: Cutler 290 jardov; Hasselbeck 242 (TD).
Tek: Taylor 31; Forsett 67 (TD).
Ujete podaje: Knox 120; Williams 123.

GREEN BAY - MIAMI 20:23 (v podaljšku)
Podaje: Rodgers 313 (TD); Henne 231 (2 TD).
Tek: Jackson 53; Brown 73.
Ujete podaje: Jennings 133 (TD); Marshall 127.

HOUSTON - KANSAS CITY 35:31
Podaje: Schaub 305 (2 TD); Cassel 201 (3 TD).
Tek: Foster 71 (2 TD); Jones 100 (TD).
Ujete podaje: Johnson 138 (TD); Bowe 108 (2 TD).

NEW ENGLAND - BALTIMORE 23:20 (v podaljšku)
Podaje: Brady 292 (TD); Flacco 285 (2 TD).
Tek: Woodhead 63; Rice 88.
Ujete podaje: Branch 98 (TD); Mason 100.

NY GIANTS - DETROIT 28:20
Podaje: Manning 177 (2 TD); Stanton 222 (TD).
Tek: Bradshaw 133; Stanton 30.
Ujete podaje: Smith 70; Johnson 146 (TD).

PHILADELPHIA - ATLANTA 31:17
Podaje: Kolb 326 (3 TD); Ryan 250 (2 TD).
Tek: McCoy 64; Turner 45.
Ujete podaje: Maclin 159 (2 TD); Jenkins 99.

PITTSBURGH - CLEVELAND 28:10
Podaje: Roethlisberger 257 (3 TD); McCoy 281 (TD).
Tek: Mendenhall 84 (TD); Hillis 41.
Ujete podaje: Wallace 90 (TD); Watson 88 (TD).

ST. LOUIS - SAN DIEGO 20:17
Podaje: Bradford 198 (TD); Rivers 249 (TD).
Tek: Jackson 109 (TD); Mathews 64.
Ujete podaje: Bajema 34; Crayton 117.

TAMPA BAY - NEW ORLEANS 6:31
Podaje: Freeman 219 (TD); Brees 263 (3 TD).
Tek: Williams 18; Ivory 158.
Ujete podaje: Williams 63; Meachem 71 (TD).

DENVER - NY JETS 20:24
Podaje: Orton 209 (TD); Sanchez 198 (TD).
Tek: Moreno 48; Tomlinson 55 (2 TD).
Ujete podaje: Gaffney 81; Keller 75.

SAN FRANCISCO - OAKLAND 17:9
Podaje: Smith 196 (2 TD); Campbell 83.
Tek: Gore 149; Bush 47.
Ujete podaje: Crabtree 57 (TD); Miller 48.

MINNESOTA - DALLAS 24:21
Podaje: Favre 118 (TD); Romo 220 (3 TD).
Tek: Peterson 73 (TD); Jones 32.
Ujete podaje: Moss 55; Jones 61.

WASHINGTON - INDIANAPOLIS 24:27
Podaje: McNabb 246 (TD); Manning 307 (2 TD).

0-1

V končnico se uvrstijo zmagovalci vseh osmih divizij in po dve preostali najboljši ekipi tako iz Konference AFC kot iz Konference NFC.