Tom Brady je imel povprečen večer, Chad Henne pa je na drugi strani osvojil kar 302 jarda, a pri tem v 2. delu vrgel dve ključni prestreženi žogi, ki ju je ujel "linebacker" Rob Ninkovich. Foto: Reuters
Donovan McNabb
Donovan McNabb (št. 5) je Washington popeljal do druge zmage v sezoni. Foto: Reuters
Jason Avant
Philadelphia je imela ob koncu tekme celo priložnost za zmago, a Jason Avant ni ujel nevarne podaje. Foto: Reuters
Ryan Matthews
Ryan Matthews je na tekmi San Diego - Arizona dosegel zadnji TD na tekmi. Za Matthewsa je bil to sploh prvi zadetek v Ligi NFL. Foto: EPA
Peyton Manning
Peyton Manning je spet prikazal odlično formo, a Indianapolis je ob nekoliko skromnejši obrambi 'le' pri izkupičku zmag 2-2. Foto: Reuters
LaDainian Tomlinson
LaDainian Tomlinson se je v dresu NY Jetsov dobro znašel. Foto: EPA
Aaron Rodgers
Aaron Rodgers (Green Bay) je podal za tri zadetke. Foto: EPA
Michael Bush
Michael Bush (Oakland) je takole vendarle dosegel zadetek, kar pa ni bilo dovolj za zmago proti Hostonu. Foto: Reuters
Ahmad Bradshaw
Ahmad Bradshaw je v tretji četrtini dosegel sploh prvi zadetek na tekmi in NY Giantse proti Chicagu popeljal v vodstvo z 10:0. Na koncu je bilo 17:3. Foto: Reuters
Lance Moore
Lance Moore je na začetku druge četrtine dosegel prve točke na tekmi New Orleans - Carolina (7:0). Na koncu so gostitelji zmagali s 16:14. Foto: Reuters

Pri Philadelphii so se pred začetkom sezone odkrižali 33-letnega podajalca, ki je za Eaglese metal od leta 1999. McNabb je bil daleč od forme v preteklih tednih (v 2. krogu je proti Houstonu zbral kar 426 jardov), a je v prvem polčasu poskrbel za 17 točk. Ekipa iz prestolnice v drugem polčasu ni dosegla niti točke, a to ni zmanjšalo slasti zmage.

Eaglesi imajo težave s podajalci
"11 let sem preživel v tem mestu, vedel sem, da se bom moral nekoč sem vrniti. Vesel sem, da me je večina gledalcev sprejela tako toplo," je razpredal McNabb. Pri Philadelphii imajo nove težave s podajalci, saj se je v prvem polčasu poškodoval Michael Vick, tako je priložnost (spet) dobil Kevin Kolb, ki je lažjo poškodbo dobil že v uvodni tekmi sezone.

Flacco poskrbel za prvi poraz Jeklarjev
Prvi poraz v sezoni je doživel Pittsburgh, ki še vedno igra brez kaznovanega Bena Roethlisbergerja. Jeklarji so na svojem Heinz Fieldu izgubili proti Baltimoru s 17:14. Ravensi so odločilno akcijo speljali vsega 32 sekund pred koncem, ko je Joe Flacco z 18 jardov v zaključni coni našel T. J. Houshmandzadeha.

Josh Scobee zadel z 59 jardov
Še večjo dramo so gledalci videli v Jacksonvillu, kjer so domači Jaguarji že po izteku časa premagali Indianapolis z 31:28. Josh Scobee je prosti strel zadel z 59 jardov! Napeto je bilo že predtem, saj je Maurice Jones Drew dve minuti pred koncem gostitelje povedel v vodstvo z 28:21, a so Coltsi prek Austina Collieja vsega 48 sekund pred koncem izenačili. Gostujoči podajalec Peyton Manning je zbral kar 352 jardov, a to ni preprečilo drugega poraza lanskih finalistov Lige NFL.

Broncosi z igro po zraku do zmage
Odlično tekmo je imel tudi Kyle Orton, ki je v dresu Denverja za gostujočo zmago proti Tennesseeju (26:20) "vrgel" kar 341 jardov. Broncosi so igrali večinoma le po zraku, saj so v teku skupaj zbrali pičlih 19 jardov. Za potezo tekme je poskrbel Marc Mariani, ki je na začetku drugega polčasa pri vračanju žoge po teku, dolgem 98 jardov, dosegel zadetek, s katerim je gostitelje povedel v vodstvo 17:13. A Titansi so do konca tekme dosegli le še en prosti strel.

Liga NFL, 4. teden, izidi:

ATLANTA - SAN FRANCISCO 16:14
Podaje: Ryan 273 jardov (TD); Smith 188 (TD).
Tek: Turner 50; Gore 77.
Ujete podaje: White 104; Gore 60.

BUFFALO - NY JETS 14:38
Podaje: Fitzpatrick 128 (2 TD); Sanchez 161 (2 TD).
Tek: Fitzpatrick 74; Tomlinson 133 (2 TD).
Ujete podaje: Nelson 75; Edwards 86 (TD).

CLEVELAND - CINCINNATI 23:20
Podaje: Wallace 184 (TD); Palmer 371 (2 TD).
Tek: Hillis 102 (TD); Benson 60.
Ujete podaje: Watson 60; Owens 222 (TD).

GREEN BAY - DETROIT 28:26
Podaje: Rodgers 181 (3 TD); Hill 331 (2 TD).
Tek: Kuhn 39; Hill 53.
Ujete podaje: Driver 89 (TD); Pettigrew 91.

NEW ORLEANS - CAROLINA 16:14
Podaje: Brees 275 (TD); Clausen 146 (TD).
Tek: Ivory 67; Williams 86 (TD).
Ujete podaje: Henderson 59; Stewart 55 (TD).

PITTSBURGH - BALTIMORE 14:17
Podaje: Batch 141; Flacco 256 (TD).
Tek: Mendenhall 79 (2 TD); McGahee 39 (TD).
Ujete podaje: Randle El 50; Mason 80.

ST. LOUIS - SEATTLE 20:3
Podaje: Bradford 289 (2 TD); Hasselbeck 191.
Tek: Jackson 70; Forsett 65.
Ujete podaje: Clayton 72; Stokley 62.

TENNESSEE - DENVER 20:26
Podaje: Young 173 (TD); Orton 341 (2 TD).
Tek: Johnson 53; Orton 11.
Ujete podaje: Washington 42; Lloyd 115.

JACKSONVILLE - INDIANAPOLIS 31:28
Podaje: Garrard 163 (2 TD); Manning 352 (2 TD).
Tek: Jones Drew 105 (TD); Addai 63 (2 TD).
Ujete podaje: Thomas 68; Wayne 196.

OAKLAND - HOUSTON 24:31
Podaje: Gradkowski 278 (2 TD); Schaubb 192 (2 TD).
Tek: McFadden 47; Foster 131 (TD).
Ujete podaje: Miller 122 (TD); Dreessen 73 (TD).

Tek: Tolbert 100 (TD); Hightower 24.
Ujete podaje: Gates 144 (2 TD); Fitzgerald 56.

NY GIANTS - CHICAGO 17:3
Podaje: Manning 195; Cutler 42.
Tek: Bradshaw 129 (TD); Forte 26.
Ujete podaje: Nicks 110; Olsen 39.

MIAMI - NEW ENGLAND 14:41
Podaje: Henne 305 (2 TD); Brady 153 (TD).

0-10-3

V končnico se uvrstijo zmagovalci vseh osmih divizij in po dve preostali najboljši ekipi tako iz Konference AFC kot iz Konference NFC.