Eva Terčelj je osvojila tretje mesto. Foto: BoBo
Dva slovenska divjevodaša na stopničkah

Slovenski divjevodaši slavijo nov uspeh. Slovenski kanuist Luka Božič je osvojil tretje mesto na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Augsburgu.

Na progi, ki je leta 1972 gostila olimpijski slalom, je bila v finalu kajakašic uspešna tudi Eva Terčelj, ki se je prav tako zavihtela na tretje mesto.

V finalu sta tekmovala še Benjamin Savšek, ki je tekmovanje končal na osmem mestu, ter Urška Kragelj, ki je bila deveta.

Zmagal je Nemec grškega rodu Sideris Tasiadis, srebrn z olimpijskih iger v Londonu leta 2012, drugi je bil Slovak Alexander Slafkovsky.

Najhitrejša v finalu kajakašic je bila Avstralka Jessica Fox, srebrna z olimpijskih iger v Londonu in bronasta iz Ria, drugo mesto je pripadlo Britanki Mallory Franklin.

V petek so bile na vrsti kvalifikacije, kjer je bila uspešna večina slovenskih reprezentantov. V polfinale je napredovalo enajst čolnov od trinajstih.