Britanci so po pričakovanjih zmagali v četvercu brez krmarja. Foto: EPA
Mirka Knapkova
Čehinja Mirka Knapkova se je veselila zmage v elitnem skifu. Foto: EPA
Okoli 55 tisoč obiskovalcev na Bledu

Britanci so tudi zadnji dan nadaljevali zbiranje kolajn in potrdili, da bo veslanje ena njihovih glavnih športnih panog na olimpijskih igrah prihodnje leto v Londonu. Znova so prepričljivo slavili v četvercu brez krmarja, kjer so se jim sicer močno približali Grki, bronasti, v tej nekoč tudi slovenski disciplini, pa so bili Avstralci.

Veliki Britaniji še sedmo zlato
Zlato medaljo sta Veliki Britaniji po ogorčenem finišu privozila tudi Zac Purchase in Mark Hunter med lahkimi dvojnimi dvojci, ki sta le za dobre tri desetinke ugnala Novozelandski par Storm Uru in Peter Taylor ter Britancem na prvenstvu na Bledu zagotovila 14. medaljo, sedmo zlato.

V ženski konkurenci se je zmage v elitnem skifu veselila Čehinja Mirka Knapkova pred belorusko veteranko Jekaterino Karsten in Novozelandko Emmo Twigg. V lahkem dvojnem dvojcu sta zmagali Grkinji Christina Giazitzidou in Alexandra Tsiavou.

Britanci po pričakovanjih najboljši
Največ kolajn je po pričakovanjih osvojila Velika Britanija, skupaj 14, od tega sedem zlatih. Novozelandci so jih osvojili devet, štiri zlate, tretji Avstralci pa so si jih skupaj priborili deset, od tega tri zlate. Slovenija se žal ni uvrstila na seznam dobitnikov kolajn, Iztok Čop in Luka Špik sta v konkurenci dvojnih dvojcev osvojila peto mesto, kar je bila tudi najboljša slovenska uvrstitev na SP-ju.

Po prvenstvu so blejski prireditelji na manjši slovesnosti predali zastavo gostiteljem prihodnjega svetovnega prvenstva, ki bo leta 2013 v Čungdžuju v Južni Koreji.