Dak Prescott je Dallasov up prihodnosti. Foto: Reuters
Steven Hauschka
Preobrat v Seattlu je končal Steven Hauschka. Foto: Reuters

Po poškodbi prvega podajalca Tonyja Roma nihče ni upal na tak začetek sezone. V prejšnjih sezonah so ob Romovih poškodbah njegove rezerve nabrale le peščico zmag, a novinec Dak Prescott je prinesel spremembo.

Elliot spet presegel mejo 100 jardov
Mladenič je vrgel šele prvo prestreženo podajo, a se je odkupil s tremi podajami za zadetek. Domača obramba je bila popolnoma nemočna. Kavboji so sredi druge četrtine vodili le s 7:6, dobrih 20 minut pozneje je bilo 27:9. Ob Prescottu je treba omeniti še enega novinca med Kavboji - tekač Ezekiel Elliot je še četrtič zapored presegel mejo 100 jardov, ustavil se je pri 157 jardih, kar je njegov rekord v kratki karieri.

Tekma preobratov Seattlu
V enem izmed derbijev večera je Seattle premagal Atlanto s 26:24. V prvem polčasu je kazalo na gladko zmago gostiteljev, ki so na odmor odšli s prednostjo 17:3. V tretji četrtini je eksplodiral Matt Ryan, ki je vrgel kar tri podaje za zadetek in popeljal Atlanto v vodstvo s 24:17. Tekmo preobratov je Seattle končal z devetimi točkami v zadnji četrtini. Odločilne točke je 1:57 pred koncem prispeval Steven Hauschka, ki je zadel prosti strel, dolg 44 jardov.

Big Ben čaka na operacijo
Miami je presenetljivo gladko odpravil Pittsburgh s 30:15. Jeklarji so na prejšnjih dveh tekmah dosegli 74 točk, tokrat pa so bili popolnoma nemočni. Podajalec Ben Roethlisberger je igral poškodovan, imel je težave s kolenom. Velikana zdaj čaka operacija meniskus, in še ni jasno, koliko časa bo počival. Pri Delfinih je tekač Jay Ajayi zbral kar 204 jarde in dva zadetka.