V Londonu 2012 lahko pričakujemo izjemen finale na 200 m prosto. Ob Ryanu Lochteju in Michaelu Phelpsu gre namreč računati še na povratnika Iana Thorpa. Foto: EPA
Sara Isaković
Sara Isaković je v polfinalu na 200 metrov prosto dosegla 10. čas, v popoldanskem nastopu pa je bila nekoliko počasnejša. Foto: Reuters
Camille Lacourt in Jeremy Stravius
Zlat objem Camilla Lacourta in Jeremyja Straviusa. Foto: EPA

V polfinalu je plaval še Matjaž Markič, ki je s 27,71 osvojil deseto mesto. Za finale je bil prepočasen za 14 stotink sekunde. Markič je bil sicer dopoldne s časom 27,36 celo drugi v kvalifikacijah. Sara Isaković je v polfinalu na 200 metrov prosto osvojila 15. mesto. S časom 1:58,52 je bila za uvrstitev v sredin finale prepočasna za 1,45 sekunde. Že dopoldne je s časom 1:58,01 izpolnila normo za olimpijske igre v Londonu.

Dugonjič priplaval deseti slovenski finale
"Z uvrstitvijo v finale sem zelo zadovoljen, saj mi to na svetovnih prvenstvih še ni uspelo," je za TV Slovenija povedal Dugonjič. Dopoldne je plaval celo nekoliko hitreje. "Polfinale je vojna živcev, psihično je to naporna tekma, saj smo si tekmovalci na tako kratki preizkušnji zelo blizu," je razložil Dugonjič, ki je Sloveniji priplaval deseti finale v zgodovini svetovnih prvenstev.

Eden izmed vrhuncev SP-ja Lochteju
Ryan Lochte je dobil enega izmed vrhuncev letošnjega prvenstva - tekmovanje na 200 metrov prosto. Američan je v vodstvo prišel v drugi polovici proge, ko je ugnal večnega rivala Michaela Phelpsa. Bron je pripadel svetovnemu rekorderju, Nemcu Paulu Biedermannu.

Kitajci imajo spet razlog za slavje
Gledalci so imeli spet veliko razlogov za dobro voljo, saj jih je z zlato medaljo na 100 metrov hrbtno navdušila Džing Žao (59,05). 20-letnica je bila na polovici proge šele peta, v samem zaključku pa je za vsega stotinko prehitela Rusinjo Anastazijo Zujevo. Bron je pripadel najhitrejši v polfinalu, Američanki Natalie Coughlin (59,15).

Ena tekma, dve zlati medalji za Francijo
Zgodovinskega dneva pa se veselijo v francoskem taboru, saj sta Camille Lacourt in Jeremy Stravius poskrbela za dvojno zmago na 100 metrov hrbtno. To je šele druga delitev prvega mesta v zgodovini svetovnih prvenstve. Pred štirimi leti sta si v Melbournu zlato na 100 metrov prosto razdelila Filippo Magnini in Brent Hayden.