Za Ostermanovo je to najboljša uvrstitev v karieri, saj je to njena prva sezona med enojci. V prejšnji sezoni je blestela v dvojcu s Špelo Ponamarenko Janić, ki pričakuje otroka. Foto: Nina Jelenc
Jošt Zakrajšek je z enajstim mestom končal SP na Portugalskem. Foto: Nina Jelenc
Ostermanova deveta na 200 m v Lizboni
Ostermanova deveta v finalu na 200 metrov

Ostermanova je odlično veslala v polfinalu in si s tretjim časom v skupini zagotovila napredovanje med deveterico najboljših. V finalu je bila na prvi progi 1 večji del preizkušnje v stiku z najboljšimi, a je v cilj prišla kot deveta, priveslala je s časom 41,115 sekunde, kar je bilo 2,334 sekunde počasneje od zmagovalke.

Zmagala je olimpijska prvakinja Novozelandka Lisa Carrington, ki je bila za razred boljša od svojih tekmic, saj je s časom 38,821 sekunde drugouvrščeno Emmo Jorgensen prehitela za celih 1,727 sekunde.

25-letna Ostermanova je v soboto na 500 metrov osvojila 11. mesto.

Zakrajšek osvojil 11. mesto
Slovenske nastope na prvenstvu v Montemor-o-Velhu je končal Jošt Zakrajšek na kajakaškem maratonu, tekmoval je na 5.000 metrov, osvojil je končno 11. mesto. Sprva je bil sicer deseti, a se je nato zgodila sprememba na tretjem mestu, tako da je nazadoval za mesto.

Zakrajšek je sprva ciljno črto sicer prečkal šele kot 14., a so sodniki nato diskvalificirali nekaj tekmovalcev, pri čemer se je zgodila napaka pri končnih uvrstitvah.

Zmaga je ostala Portugalcu Fernandu Pimenti, srebro Dancu Reneju Holtenu Poulsenu, bron pa je po novem osvojil Norvežan Eivind Vold. Brez odličja je tako ostal Španec Javier Hernanz.