Darko Đurić se v domovino vrača kar s tremi medaljami. Foto: MMC RTV SLO/T. O.
Đurić se domov vrača s tremi medaljami

V kategoriji S4 je bil razred zase Mehičan Gustavo Sanchez Martinez (2:59,49). Đurić je plaval 3:11,32, bron pa je osvojil Nizozemec Michael Schoenmaker (3:11,92).

To je motivacija za naprej
"Zelo sem zadovoljen s to srebrno medaljo. Tekma je bila tesna, Mehičan je pobegnil naprej, sam pa sem vnovič premagal Nizozemca. Če bi mi kdo rekel pred prvenstvom, kako bo, bi se mu smejal. Zelo sem vesel, to je dobra motivacija za nadaljnje delo," je bil navdušen slovenski šampion.

Đurić je v štirih nastopih osvojil kar tri medalje, svetovni prvak je postal na 50 metrov delfin in 100 metrov prosto.

Aleš Sečnik je v kategoriji S2 osvojil deveto mesto na 100 metrov prosto. Alen Kobilica bo predzadnji dan nastopil v finalu na 100 metrov prsno (kategorija SB11).