Slovenska reprezentanca v dvoranskem nogometu je imela do 35. minute v rokah vstopnico za svetovno prvenstvo. Foto: Sandi Škvarč

Slovenci, ki so branili prednost 1:0 s prve tekme, so se v španski enklavi na afriški celini dobro držali.

Zadetek Široka vlil upanje
Anže Širok
je v 6. minuti izenačil na 1:1, nato pa so varovanci Andreja Dobovičnika vse do 35. minute držali izid 2:1, ki bi jih peljal na jesensko svetovno prvenstvo v Kolumbijo.

Campos mož odločitve
Španci so naposled le kronali veliko terensko premoč, za 3:1 je zadel Raul Campos, ki je odbito žogo pospravil za hrbet sicer odličnega vratarja Damirja Puškarja. Aktualni evropski prvaki in svetovni podprvaki so v zadnji minuti dosegli še dva gola. Slovenija je igrala brez strelca s prve tekme Alena Fetića, ki je manjkal zaradi kartonov, in Gašperja Vrhovca, ki ima zlomljen nos. Prav tako ni igral Igor Osredkar. Kapetan se je sicer ogreval, a so bile bolečine v kolenu prehude.