Živa Dvoršak se je tokrat izjemno izkazala. Foto: MMC RTV SLO
Bron za Dvoršakovo v "pravljični" deželi

Zmagala je Avstrijka Lisa Ungerank, druga pa je bila Italijanka Martina Pica.

21-letna Dvoršakova se do zdaj na največjih tekmovanjih še ni prebila med najboljše tri. Na lanskem EP-ju v Vierumäkiju je bila sedma.

Na današnji članski preizkušnji z zračno puško sta nastopili še dve Slovenki: Nina Juvan je zasedla 50., Saša Marija Ratnik pa 65. mesto.

Na ekipni tekmi so dekleta osvojila 14. mesto. Dvoršakova, Juvanova in Ratnikova so na ekipni tekmi zadele 1229,8 kroga, zlato kolajno pa so osvojile Italijanke ter postavile tudi nov svetovni in evropski rekord (1242,9 kroga). Srebrno kolajno so osvojile Nemke (1241,9), bronasto pa Avstrijke (1240,9).

Zadnji dan tekmovanja sta z zračno pištolo nastopila tudi Blaž Kunšek in Peter Tkalec. Kunšek je člansko tekmo s 568 krogi končal na 35. mestu, Tkalec pa s krogom manj na 38. mestu. V soboto je Petra Dobravec zasedla 13. mesto z zračno pištolo, Grega Potočnik pa 36. mesto z zračno puško.