Pete Carroll je postal tretji trener v zgodovini, ki je naslov prvaka osvojil v ameriški univerzitetni ligi NCAA in v Ligi NFL. Foto: Reuters
Marshawn Lynch
Marshawn Lynch (v sredi z žogo) je takole dosegel prvi zadetek na 48. Super Bowlu in Seattle popeljal v vodstvo s 14:0. Foto: Reuters
Malcolm Smith
Malcolm Smith, ki je bil po tekmi okronan za nazivom MVP Super Bowla, je v drugi četrtini prestregel podajo Peytona Manninga in z žogo stekel 69 jardov za 21:0, še točko je z uspešno izvedenim strelom pristavil Steven Hauschka. Foto: Reuters
Russell Wilson
Podajalec Seattla Russell Wilson je bil na naboru leta 2012 izbran šele v 3. krogu, vse oči so bile namreč uperjene v Andrewa Lucka in Roberta Griffina III., ki pa bosta morala na svoj prvi šampionski prstan počakati še vsaj leto dni. 25-letni Wilson je postal tretji najmlajši podajalec z zmago v Super Bowlu po Tomu Bradyju (New England Patriots) in Benu Roethlisbergerju (Pittsburgh Steelers). Foto: Reuters
Peyton Manning
Peyton Manning je popolnoma odpovedal na eni najpomembnejših, morda celo najpomembnejši tekmi svoje kariere. Po izteku igralnega časa, ko so zelenico na stadionu MetLife v New Jerseyju prekrili konfeti, je nadvse hitro sklonjene glave zapustil prizorišče 48. Super Bowla. Številni ljubitelji ameriškega nogometa so prepričani, da ga je visok poraz v letošnjem Super Bowlu izločil iz debate o najboljšemu podajalcu vseh časov. Foto: Reuters
Bruno Mars in RHCP
Med polčasom so gledalce na stadionu MetLife v New Jerseyju zabavali Bruno Mars in Red Hot Chili Peppers. Foto: Reuters
Seattle razbil Denver v Super Bowlu

Najbrž ni nihče pričakoval takšne 'kapitulacije' Denverja, ki je na odmor odšel z zaostankom 22 točk (22:0), prednost Seattla pa je s prvo akcijo drugega polčasa narasla že na +29. Moštvo iz zvezne države Washington je v napadu igralo odlično, še bolje so se Seahawksi odrezali v obrambnih nalogah in upravičili sloves najboljše obrambe v ligi.

Manning MVP rednega dela sezone
Peyton Manning je pričakovano postal najkoristnejši igralec (MVP) Lige NFL po rednem delu. Več tukaj.

Od Peytona Manninga, sicer najkoristnejšega igralca rednega dela sezone, so navijači Broncosov ogromno pričakovali, a je veteranski podajalec zatajil, vrgel je dve prestreženi podaji in izgubil še drugega izmed treh Super Bowlov v karieri.

1. četrtina (8:0) - Denver popolnoma brez moči
48. Super Bowl je začel Denver, ki pa je žogo izgubil že po nekaj sekundah. Podajalec Peyton Manning ni bil pripravljen na začetek akcije, ko mu je center Manny Ramirez predal žogo. Ta je "odfrčala" v končno cono, kjer je Seattle vknjižil "safety" in povedel z 2:0. To je bil že tretji zaporedni Super Bowl, na katerem je ena izmed ekip vknjižila "safety". Na 5:0 je s strelom, dolgim 31 jardov, povišal Steven Hauschka. Denver je prva napada na tekmi hitro končal, Seattle pa se je večkrat rešil z uspešno izvedenim tretjim poskusom. Dobri dve minuti pred koncem je v tretjem poskusu Jermaine Kearse žogo v končni coni že ujel, a mu jo je v zadnjem trenutku iz rok izbil Nate Irving, tako da so se morali pri Seattlu znova zadovoljiti s tremi točkami, ki jih je s strelom, dolgim 33 jardov, prinesel Hauschka. Denverju tudi v tretjem napadu ni šlo - še huje, Manningu je podajo na lastnih 39 jardih prestregel Kam Chancellor in napadu Seattla pripravil fantastično izhodišče za nove točke.
2. četrtina (14:0) - Manningova mora se nadaljuje
Seattle je na začetku druge četrtine počasi lomastil proti končni coni, in ko je že kazalo, da so zapravili vse poskuse za zadetek, je napako v obrambi storil Tony Carter in nasprotnikom na enem jardu ponudil novo priložnost, ki jo je po točno treh minutah četrtine z zadetkom izkoristil Marshawn Lynch. 15:0. Denver si je prvi poskus na tekmi priboril šele v peti minuti druge četrtine, nato je moštvu iz Kolorada igra vendarle stekla, a se je znova vse ustavilo pri Manningu, ki je ob udarcu Cliffa Avrila vrgel še drugo prestreženo podajo, žogo je v končno cono za 21:0 na drugi konec igrišča odnesel Malcolm Smith. Denver je dobro minuto pred koncem prvega polčasa na 26 jardih Seattla tvegal četrti poskus, ostal praznih rok in postal šele prva ekipa po NY Giants iz leta 2000, ki v prvem polčasu Super Bowla ni vknjižila niti točke.
3. četrtina (14:8) - Ledeno hladen tuš na začetku
Kakšen začetek drugega polčasa! Pri Denverju so izvedli začetni udarec, žogo je na 13 jardih ujel Percy Harvin in z njo odtekel 87 jardov ter prednost svoje ekipe povišal že na +28 (28:0). S tem slabega večera Denverja še ni bilo konec - dobrih pet minut pred koncem tretje četrtine je lovilcu Demaryiusu Thomasu ujeto žogo izbil Byron Maxwell. Pobral jo je Smith in tako ujel že drugo izgubljeno žogo Broncosov. Podajalec Russell Wilson je nato svojo ekipo popeljal 58 jardov in podal za zadetek Kearseja, ki je izkoristil izjemno slabo posredovanje Denverjeve obrambe. Na semaforju se je po Hauschkovem strelu izpisalo že neverjetnih 36:0! Ob izteku tretje četrtine so prvaki konference AFC vendarle vknjižili prve točke - prinesel jih je Demariyus Thomas, Wes Welker je postavil izid 36:8.
4. četrtina (7:0) - Seattle mirno do konca
Zadnjo četrtino je Denver začel z udarcem "onside" , ki se mu ni izšel po načrtu, Seattle je odlično izhodišče izkoristil in z zadetkom Douga Baldwina povedel že z 42:8. Broncosi nikakor niso našli poti iz krize, vselej se je njihov trud končal pri čvrsti in nepopustljivi obrambi Seahawksov, ki so se v napadu zanašali le še na tek Roberta Turbina in s tem pridno topili igralni čas. Nekaj minut pred 4. uro zjutraj po slovenskem času je Seattle končno dočakal zmago v Super Bowlu, potem ko so v edinem prejšnjem nastopu 5. februarja 2006 klonili pred Pittsburghom.
MVP Super Bowla je postal Malcolm Smith
"Neverjetno je biti v tem položaju. Vsako tekmo igramo, kot da je naša zadnja. Če ne more nasprotnik izenačiti naše zagnanosti in osredotočenosti, potem ste lahko videli, kaj se zgodi," je po tekmi dejal najkoristnejši igralec 48. Super Bowla Malcolm Smith in dodal: "S to nagrado predstavljam celotno našo obrambo, dobil sem jo tudi zaradi svojih soigralcev, s katerimi preživim ogromno časa. Vsi se imamo za skupino spregledanih, saj nas je na naborih večina spregledala, a zdaj smo tu!"