Lepa zmaga za uvod - Slovenija je z zanesljivo zmago nad Bosno in Hercegovino začela turnir v Laškem. Foto: Drago Perko
V drugem polčasu je bila očitna slovenska premoč. Foto: Drago Perko

Turnir bo trajal do nedelje, naslednji tekmec Slovenije pa bo (v petek ob 20. uri) Latvija, ki je proti Italiji izgubila z 1:6. Na evropsko prvenstvo, ki bo februarja 2012 na Hrvaškem, se neposredno uvrsti prvouvrščeno moštvo, iz vseh kvalifikacijskih skupin pa na Euro potuje tudi pet najboljših drugouvrščenih reprezentanc.

Slovenija je uvodno tekmo odigrala pred kar 1.200 gledalci, toda zdi se, da to na začetku ni najbolje vplivalo na njeno igro, saj je Bosna in Hercegovina povedla v 7. minuti, ko je Vladimir Vladisavljević pobegnil obrambi. To je predramilo varovance selektorja Andreja Dobovičnika, ki so pritisnili, vendar žoga vse do zadnje minute prvega polčasa ni hotela skozi mrežo. Takrat je bil po uigrani akciji uspešen Gašper Vrhovec.

V drugem polčasu so gostom pošle moči, Slovenija pa je navdušila z domiselno igro. Zadeli so Benjamin Melink, Damir Pertič, Vrhovec in Sebastijan Drobne.

Skupina 6:
SLOVENIJA
- BiH 5:1 (1:1)
1.200; Vrhovec 20., 33., Melink 22., Pertič 31., Drobne 38.; Vladisavljević 7.

Aljoša Mohorič
(Puntar, 46 nastopov/0 golov), Rok Mordej (Dobovec Trgovine Jager, 28/11), Dejan Simić (Litija, 51/12), Sebastijan Drobne (Dobovec Trgovine Jager, 19/7), Alen Fetič (Litija, 15/2), Kristjan Čujec (Puntar, 41/19), Igor Osredkar (Litija, 61/21), Benjamin Melink (Puntar, 83/21), Rajko Uršič (Oplast Kobarid, 64/13), Gašper Vrhovec (Litija, 26/13), Gaj Rosič (Oplast Kobarid, 11/4), Damir Puškar (Litija, 22/0), Jaka Sovdat (Oplast Kobarid, 24/2) in Damir Pertič (Litija, 29/12).