Litijani so v Laškem igrali odlično in dvakrat zmagali ter izgubili proti izjemno močni Barceloni. Foto: Futsal.si/Drago Perko
Litijani navdušili na turnirju v Laškem
Barca premočna za Litijo

Favorizirana Barca, ki je aktualni evropski prvak, in Litija sta prva dva obračuna dobila in tako je neposredni obračun teh dveh moštev odločal o potniku na zaključni turnir. Litijani so se dobro zoperstavili favoriziranemu nasprotniku in pustili zares dober vtis.

Slovenski prvaki so na krilih bučne podpore s tribun mrežo uspeli ohraniti nedotaknjeno do 12. minute. Po protinapadu je bil uspešen gostujoči kapetan Jordi Torras. Gostje so imeli pobudo, a so si tudi domači nogometaši priigrali nekaj zrelih priložnosti, vendar sta Alen Fetić in Ševzet Mehić zgrešila.

V drugem delu so Litijani pritisnili, vendar so bili znova premalo zbrani pred vrati Barcelone, razpoložen pa je bil tudi vratar Kataloncev Cristian Dominguez. V 28. minuti je Igor v protinapadu povečal prednost evropskih prvakov. V zadnji minuti po prekršku razpoloženega vratarja Damirja Puškarja nad Arijem pa je v kazenskem prostoru Lozano uspešno izvedel kazenski strel za končnih 3:0.

SPLIT              3  0 0 3   2:33  0

Zmagovalec turnirja se je uvrstil na sklepni turnir četverice. Barcelona brani lanski naslov evropskega prvaka.