Dak Prescott je takoj vedel, da je zanj sezone konec. Foto: Reuters

Sredi tretje četrtine se je pri teku za devet jardov poškodoval njihov podajalec Dak Prescott, ki je v solzah zapustil tekmo, saj je takoj vedel, kaj ga čaka. Pregled je pokazal zlom gležnja, Prescott je že prestal operacijo, okrevanje naj bi trajalo do pol leta, kar pomeni, da je zanj sezona že končana.

Ob izteku zadel Zuerlein
Prescott je bil zelo dober v sicer povprečni ekipi, saj je na prvih štirih tekmah zbral kar 1690 jardov. Vajeti napada je nato prevzel veteran Andy Dalton, ki je bil soliden (9/11, 111 jardov). Zmagoviti napad je končal Greg Zuerlein, ki je ob izteku časa zadel prosti strel, dolg 34 jardov.

Tekmo v Seattlu je odločil DK Metcalf. Foto: Reuters

Seattle se je rešil ...
Ob koncu tekme se je zmage veselil tudi Seattle, ki je ugnal Minnesoto s 27:26. Seahawksi so bili v prvem polčasu izjemno slabi, napad ni pridobil niti 50 jardov, tako je bilo ob polčasu 13:0 za goste. Russell Wilson je v drugem polčasu oživel, samo v sedmih minutah je napad dosegel tri zadetke in vodstvo z 21:13. Na drugi strani je Kirk Cousins dvakrat v končno cono poslal Adama Thielena za vodstvo 26:21, kar je pomenilo, da so gostitelji spet potrebovali čarovnijo Wilsona. Ta je le 15 sekund pred koncem podal DK Metcalfu za zadetek in končni izid tekme.

Las Vegas je pripravil presenečenje tedna, hkrati je tudi poskrbel, da bi Kansas vsem tekmecem v diviziji AFC zahod ušel na tri zmage prednosti. Foto: Reuters

... Kansas City pač ne
Seattle ostaja v skupini peterice, ki še ne pozna poraza. Iz te skupine je nekoliko presenetljivo izpadel Kansas City, ki je doma izgubil proti divizijskemu rivalu Las Vegasu s 40:32. Gostitelji so še sredi druge četrtine vodili z 21:10, a nato padli v črni niz 30:7, po katerem je Las Vegas prišel do zmage. Derek Carr (22/31, 347 jardov) je podal za tri zadetke, po tleh je bil dvakrat uspešen Josh Jacobs.