Glavni trener Los Angelesa Sean McVay je naslov prvaka osvojil pri 36 letih. Foto: Reuters

Ramsi so na svojem SoFi Stadiumu začeli odlično in na začetku druge četrtine povedli s 13:3. Bengalsi se niso vdali, saj so s serijo 17 zaporednih točk na začetku drugega polčasa vodili z 20:13.

Takole je Cooper Kupp dosegel odločilne točke. Foto: Reuters

Kupp ujel zlato podajo
Odločilna akcija se je začela šest minut pred koncem tekme. Videti je bilo, da so gostitelji ostali vkopani osem jardov pred rajem, saj se jim ni uspelo premakniti do raja. Zaradi holdinga so se premaknili na polovičko razdalje, dve akciji pozneje pa zaradi oviranja podaje zaradi nove sodniške kazni na le jard do cilja. Podajalec Matthew Stafford je najprej poskusil sam steči, a je bil ustavljen, v naslednjem poskusu pa je podal Cooperju Kuppu, ki je ujel žogo in postavil izid tekme. 28-letni lovilec je bil izbran tudi za MVP Super Bowla.

Cincinnati je imel sicer na voljo še minuto in pol, da se vsaj s prostim strelom izvleče v podaljšek, a je domača obramba ustavila napad prvakov Konference AFC.

Prve točke dosegel Beckham
Super Bowl se je začel pričakovano zadržano. Obe ekipi sta zapravili prva napada, Ramsi pa so povedli sredi četrtine, ko so 17 jardov pred končno cono izvajali tretji poskus. Stafford je ob kotu igrišča lepo našel Odella Beckhama, ki je dosegel prve točke na tekmi. Beckham si je pred koncem prvega polčasa poškodoval koleno in se ni več vrnil na igrišče. Večji del njegove odsotnosti so gostitelji v napadu igrali slabo.

Ja'Marr Chase je ob koncu prve četrtine akrobatsko ujel dolgo podajo. Foto: Reuters

Izjemna akcija Chasa
Bengalsi so nato le oživeli, Joe Burrow je v naslednjem napadu poslal 46 jardov dolgo podajo do Ja'Marrja Chasa in s tem le 11 jardov do končne cone, a čudovite akcije jim ni uspelo nadgraditi v zadetek. Prve tri točke je nato potrdil Evan McPherson s prostim strelom.

Kupp povišal na 13:3
Stafford je v naslednjem napadu s samo tremi podajami Ramsom prinesel kar 71 jardov, z zadnjo podajo je v končni coni našel Cooperja Kuppa za visoko vodstvo s 13:3 (akcija za dodatno točko jim ni uspela).

Tee Higgins je ujel dve podaji za zadetek. Foto: Reuters

Presenečenje: podaja Mixona
Igralci v črnem so se v naslednjem napadu veselili prvega zadetka. V tako imenovani trik akciji je na presenečenje vseh podal tekač Joe Mixon, žogo pa je v končni coni ujel Tee Higgins in znižal na 13:10, kar je bil tudi izid prvega polčasa.

Sanjsko nadaljevanje za Bengalse
Drugi polčas se je začel po željah Cincinnatija, ki se je zadetka veselil že v prvi akciji. Burrow je podal Higginsu, ki je ušel domači obrambi, pretekel 75 jardov in Bengalse prvič povedel v vodstvo (17:13). Takoj v naslednji akciji je Chidobe Awuzie še prestregel žogo Staffordu. Cicinnati je to kaznoval s prostim strelom in povišanjem vodstva na 20:13.

Sedem zaporednih puntov
Ramsi so v naslednjem napadu s prostim strelom znižali na 20:16, sledilo pa je kar sedem zaporednih napadov, ki so se končali s predajo žoge (punt), vse do zadnjega napada, v katerem je Cupp ujel žogo za zmago.