Obramba New Englanda se je znesla nad Joshem Allenom. Foto: Reuters

New England je v derbiju neporaženih ekip divizije vzhod zmagal pri Buffalu s 16:10. Patrioti so veliko večino svojega posla opravili v prvi četrtini. V osmi minuti se je v končni coni znašel tekač Brandon Bolden, minuto pozneje so Patsi blokirali punt, z žogo se je v končno cono preselil Matthew Slater.

Kar štiri prestrežene podaje Patsov
Nadaljevanje je bilo slabše, Tom Brady je zbral le 150 jardov in vrgel eno prestreženo podajo, a ga je reševala obramba, ki je še bolj nadlegovala domači napad, saj je poskrbela kar za štiri prestrežene podaje (Joshu Allenu tri, nato se je poškodoval, in še eno Mattu Barkleyju).

Patrick Mahomes je bil tudi sam prisiljen v šest tekov, s katerimi je pridobil 54 jardov. Med drugim je bil tudi v zadnjem napadu uspešen v četrtem poskusu. Foto: Reuters

Chiefsi tokrat stavili na tek
Kansas City je v gosteh premagal Detroit s 34:30. Levi so obrambo strnili in podajalcu Patricku Mahomesu precej omejili met (ostal je celo brez podaje za zadetek). Chiefsi so zato precej stavili na tek in po tej prvini dosegli tri zadetke, zadnjega 20 sekund pred koncem, ko je z enega jarda v končno cono stekel Darrel Williams.

Trije zadetki Chubba
Cleveland je v gosteh presenetil Baltimore s 40:25. Tekač Nick Chubb je dosegel kar tri zadetke, v 20 poskusih je zbral 165 jardov. Najbolj je zablestel sredi zadnje četrtine, ko mu je uspel tek, dolg kar 88 jardov, s katerim so Brownsi ušli v vodstvo 30:18.

Svetniki ustavili Dallasov tek
Dallas je izgubil prvič v sezoni, New Orleans ga je ugnal z 12:10. Kavboji so na vsaki od prvih tekem dosegli vsaj 31 točk, po tleh pa v povprečju pridelali 179 jardov. Domača obramba jih je tokrat omejila na samo 45 jardov. Vse točke za zmagovalce je dosegel Wil Lutz, ki je zadel štiri proste strele.

Jeklarji dobili derbi dna
V dvoboju dna dizivije AFC sever je Pittsburgh premagal Cincinnati s 27:3 in se veselil prve zmage v sezoni. Rezervni podajalec Mason Rudolph je vrgel za 229 jardov in dva zadetka.

V tem tednu je zmagala velika večina gostujočih tekem. Philadelphia je presenetila prej še neporaženi Green Bay. Foto: Reuters