Missy Franklin se je v Braceloni okitila še s šesto zlato medaljo. Foto: EPA
Ruta Meilutyte je zlatu na 100 prsno dodala še srebro na krajši razdalji. Foto: EPA
Sun Jang je osvojil zlata odličja na 400, 800 in 1.500 m prosto. Foto: EPA
Na plavalnem SP-ju najuspešnejši Američani
V Barceloni podelili zadnje komplete medalj

Pred njo sta bili rekorderki Tracy Caulkins in Libby Trickett, ki sta leta 1978 oziroma 2007 osvojili po pet zlatih kolajn.
18-letna Franklinova je že v prvi predaji plavala izjemno in bila za 19 stotink hitrejša celo od lastnega svetovnega rekorda na 100 m hrbtno. Vse dvome o zmagovalcu je v prsnem slogu odpravila Jessica Hardy. Američanke so bile na koncu od Avstralk hitrejše za dve sekundi.

Rekorderki Meilutytejevi "le" srebro
16-letna litovska zvezdnica Ruta Meilutyte, ki je v predtekmovanju postavila rekord na 50 m prsno, je morala v finalu priznati premoč Rusinji Juliji Jefimovi. Zmagovalni čas 29,52 je bil štiri stotinke počasnejši od svetovnega rekorda. Litovka je za Rusinjo, ki je na svetovnih prvenstvih osvojila že sedmo medaljo v prsnem slogu, zaostala za sedem stotink.

Prvo "mešano" zlato za Japonsko
Na 400 m mešano je v obračunu 19-letnikov Daija Seto v finišu premagal Američana Chasa Kalisza in Japonski na SP-jih priplaval prvo zlato odličje v tem slogu.

Nizozemsko maščevanje
Olimpijska prvakinja Ranomi Kromowidjojo se je Cate Campbell maščevala za poraz na 100 m prosto. Nizozemka je na 50 m prosto s časom 24,05 Avstralko prehitela za devet stotink.

Trojček Sunga na razdalji
Kitajec Sun Jang je postal drugi po Avstralcu Grantu Hackettu (2005), ki je na enem prvenstvu osvojil zlate kolajne na 400, 800 in 1.500 metrov.

Hoszujeva brez rekorda
Madžarka Katinka Hoszu je naslovu na 200 m mešano dodala še zlato na 400 m mešano. Po 300 metrih je bila za več kot dve sekundi hitrejša od svetovnega rekorda, a ji je v prostem slogu zmanjkalo moči, tako da najboljša znamka ostaja v rokah Je Šiven, ki je bila tokrat šele sedma.

Najhitrejši, a diskvalificirani
V moški mešani štafeti 4 x 100 m so bili najhitrejši Američani, a so bili zaradi napačne predaje diskvalificirani. Zlato je tako odšlo v Francijo, srebro v Avstralijo, bron pa na Japonsko.