Kareem Hunt se je v Ligi NFL predstavil v velikem slogu. Foto: Reuters

Patrioti so po treh četrtinah pred svojimi gledalci proti Kansasu vodili s 27:21, na koncu pa izgubili z 42:27. Podajalec Kansasa Alex Smith je postal šele prvi podajalec, ki je proti ekipam Billa Belichicka vrgel več kot 300 jardov (natančno 368), štiri podaje za zadetek in nobene prestrežene podaje.

Junak je bil tudi novinec Kareem Hunt. Tekač Kansasa je takoj v svoji prvi akciji v Ligi NFL izgubil žogo, nato pa popolnoma eksplodiral, saj se je z žogo trikrat znašel v končni coni, zbral pa je kar 239 jardov, kar je rekord ob debiju v tej ligi po letu 1970.

Na drugi strani je New England končal niz 82 domačih tekem, kjer je vodstvo ob polčasu vselej pretvoril v zmago. Domači as Tom Brady (267 jardov) je ostal brez podaje za zadetek. Vse tri domače zadetke je dosegel tekač Mike Gillislee (skupaj sicer "le" 45 jardov).