LeGarrette Blount je v torek ostal brez dela v Pittsburghu, nato se je vrnil v New England, kjer spet blesti. Jonas Gray je bil kaznovan in je ostal brez nastopa. Foto: Reuters
Dez Bryant
Dallas je na gostovanju premagal divizijskega tekmeca NY Giantse z 31:28. Gostitelji so prvi polčas dobili z 21:10. V drugem polčasu je Tony Romo vrgel tri podaje za zadetek, dve je ujel Dez Bryant - zadnjo 61 sekund pred koncem, ko je postavil izid tekme. Foto: Reuters
Buffalo Bills
Tekma Buffalo - NY Jets je bila zaradi obilnega sneženja v Buffalu že nekaj dni pred tekmo odpovedana. Odigrali jo bodo v noči na torek v Detroitu. Foto: Reuters

Po zelo skromnem začetku (2-2), številnih napakah podajalca Toma Bradyja, ki ima na razpolago (vsaj v primerjavi z nekaterimi najboljšimi ekipami) povprečne lovilce, so se navijači že zbali, da se morda bliža konec neverjetne ere dvojca Bill Belichick-Tom Brady.

Patrioti še vedno dominirajo
A naslednja meseca sta prinesla neverjetno zgodbo. New England je namreč dobil naslednjih sedem tekem z razliko v točkah 277:137. Kar je še najpomembnejše - Patrioti so pometli s številnimi ekipami, ki lahko računajo najmanj na preboj v končnico (Cincinnati, Denver, Indianapolis, Detroit).

Jonas Gray sploh ni igral
Levi, ki letos slovijo z odlično obrambo, so ostali brez rjovenja. Brady je zbral 349 jardov in dve podaji za zadetek, obe je ujel Tim Wright. Dva zadetka pa je prispeval še tekač Legarrete Blount, ki je ekipo okrepil med tednom, ko je zapustil Pittsburgh. Jonas Gray, ki je na prejšnji tekmi zbral kar 201 jard in štiri zadetke, sploh ni igral. Trener Bellichick ga je namreč kaznoval, ker je zamudil petkov trening.

Arizona brez Palmerja zmogla le tri točke
V "ptičarskem" obračunu divizije NFC zahod je prvak Seattle premagal do tega tedna najboljšo ekipo Arizono z 19:3. V obračunu dveh izjemnih obramb je edini zadetek dosegel Cooper Helfet, ki je ob koncu tretje četrtine ujel 20 jardov dolgo podajo Russella Wilsona in postavil končni izid. Arizona ima še vedno odlično razmerje zmag (9-2), a brez poškodovanega prvega podajalca Carsona Palmerja bo težko računala na preboj na Super Bowl, ki ga gosti sama.

Oakland dočakal prvo zmago v sezoni
Denver, ki v zadnjih tednih pada v formi, je tokrat zmagal v Miamiju z 39:36. Gostitelji so še na začetku zadnje četrtine vodili z 28:17, nato so Broncosi s tremi zaporednimi zadetki obrnili izid. Denver zdaj sam vodi v diviziji AFC zahod, saj je Kansas City presenetljivo izgubil pri Oaklandu s 24:20. Za Raiderse je to prva zmaga v sezoni.