Tom Brady je s 361 zbranimi jardi in 3 podajami za zadetek najbrž razblinil sanje Philadelphie po igranju v letošnji končnici. Foto: EPA
Desean Jackson
Lovilec Philadelphie Desean Jackson je tokrat razočaral. Ujel je le 4 od 10 podaj, zbral pa je "zgolj" 73 jardov. Večji del drugega polčasa je odsedel na klopi. Foto: EPA
Mark Sanchez
Nad igro podajalca NY Jetsov Marka Sancheza navijači na stadionu MetLife niso bili navdušeni, kljub temu, da je podal za 4 zadetke. Mnogi so namreč prepričani, da Sanchez ni tip podajalca, ki bi Jetse pripeljal v tako želeni Superbowl. Foto: EPA
Tim Tebow
Zmagoviti pohod Tima Tebowa in njegovih soigralcev se nadaljuje. Tokrat so Broncosi v San Diegu po podaljšku slavili s 16:13. Chargersi so imeli v podaljšku zmago na nogi Nicka Novaka, ki pa je zgrešil prosti strel. Na drugi strani je to uspelo Mattu Praterju, ki je poskrbel, da se je Denver zmage veselil še četrtič zapored. Foto: EPA
Philip Rivers
Povsem drugače kaže divizijskemu tekmecu Denverja, San Diegu, ki je izgubil že šesto tekmo zapored. Philipu Riversu (na fotografiji) se nasmiha še eno leto neigranja v končnici. Foto: EPA
Colt McCoy
Bitko za Ohio so dobili igralci Cincinnati Bengals, ki so s 23:20 odpravili Cleveland Browns, za katere je Colt McCoy zbral 151 jardov, podal za zadetek in vrgel prestreženo podajo. Foto: EPA
Navijač Oaklanda
Navijači Oakland Raidersov so stadion O.co Coliseum zapustili nasmejanih obrazov, saj so njihovi ljubljenci izkoristili odsotnost prvega podajalca Chicaga Jayja Cutlerja in Bearse premagali s 25:20. Foto: EPA
Tamba Hali
Na Arrowheadu sta se v večerni tekmi udarila Kansas City in Pittsburgh. Gostitelji so v prvem polčasu storili kopico napak, rezervni podajalec Chiefsov Tyler Palko je kar trikrat zapored izgubil žogo. Najprej je bil nespreten pri predaji, nato je vrgel še dve prestreženi podaji. Steelersi bi se lahko po napakah domačega napada znatno odlepili od nasprotnika, a je v polnem sijaju zablestela obramba Kansasa (na fotografiji Tamba Hali), ki je napade gostov odlično zaustavljala (v drugem polčasu Steelersi niso dosegli niti točke). Vseeno so morali Chiefsi priznati premoč in so tekmo izgubili s 13:9. Foto: EPA
Arian Foster
Ekipa Houston Texans ima v letošnji sezoni veliko smole s podajalci. Najprej se jim je poškodoval prvi podajalec Matt Schaub, na nedeljski tekmi z Jacksonvillom pa je moral zaradi poškodbe ramena z igrišča še rezervni podajalec Matt Leinart. Če se bodo Texansi želeli prvič v klubski zgodovini uvrstiti v končnico, bodo morali pripeljati novega podajalca. Se lahko Brett Favre vrne iz pokoja? Foto: EPA

Eaglesi so z začetnim napadom šokirali New England, s hitro podajo na Rileyja Cooperja so prišli povsem na rob končne cone, zadetek je s tekom dveh jardov dosegel Lesean McCoy. S prostim strelom je Philadelphia povedla z 10:0 in obetal se je dolg večer za Toma Bradyja in druščino, ki pa se je hitro pobrala in do začetka druge četrtine uprizorila popolni preobrat. Oba zadetka je dosegel BenJarvus Green-Ellis (10:14).

Dobra stara naveza Brady-Welker
Igra gostiteljev se je sesula kot hišica iz kart, v napadu so Eaglesi presenetljivo zelo malo igrali na odličnega tekača McCoyja, z netočnimi podajami pa je gledalce v obup spravljal podajalec Vince Young. Na drugi strani je blestel Brady, dobrih 7 minut pred koncem polčasa je izkoristil vrzel v domači obrambi in povsem neovirano podal Wesu Welkerju, ki je odtekel 41 jardov ter vodstvo Patriotsev povišal na +11 (10:21). V drugem polčasu se je prevlada New Englanda nadaljevala, že takoj na začetku tretje četrtine je Welker dosegel novi zadetek (13:31). Eaglesi nikakor niso uspeli predreti dobro postavljene gostujoče obrambe, ki sicer v letošnji sezoni uživa sloves najslabše obrambe v ligi, domači napad je vsakič znova zelenico zapustil ob glasnem negodovanju navijačev.

Zadnjo četrtino sta ekipi odigrali pred skoraj praznimi tribunami Lincoln Financial Fielda, izid se je spremenil še dvakrat - slabih 9 minut pred koncem je zadetek po vnovični Bradyjevi podaji dosegel Rob Gronkowski (13:38), tik pred iztekom tekme pa je na 20:38 znižal Jason Avant. Sanj po igranju v končnici je po porazu z New Englandom za Philadelphio najbrž že konec.

Sancheza minuto pred koncem rešil Holmes
Kljub temu, da je Mark Sanchez vrgel kar štiri podaje za zadetek, pa so gledalci na Metlife stadionu v East Rutherfordu do zadnjega trenutka trepetali za zmago NY Jetsov, ki so na koncu vendarle z 28:24 odpravili divizijskega tekmeca, Bufallo Billse. Sila zahtevno domače občinstvo je bilo zelo nezadovoljno nad igro Jetsov, predvsem pa nad netočnimi 'izstrelki' Sancheza, ki je med drugim vrgel tudi prestreženo podajo. Billsi, ki so letošnjo sezono začeli izjemno, v nadaljevanju pa so popolnoma razpadli, so se gostiteljem vseskozi upirali, s 53 jardov dolgim prostim strelom Dava Raynerja so slabih deset minut pred iztekom rednega dela še vodili s 24:21, nato pa jih je minuto pred koncem z zadetkom pokopal Santonio Holmes (28:24). Gostujoči podajalec Ryan Fitzpatrick si je na vse kriplje prizadeval žogo popeljati v končno cono, a je domača obramba vzdržala.

Liga NFL, 12. teden
JACKSONVILLE - HOUSTON 13:20
Podaje: Gabbert 136 (INT); Yates 70.
Tek: Jones-Drew 99; Foster 65 (TD).
Ujete podaje: Jones-Drew 67; Daniels31.

NY JETS - BUFALLO 28:24
Podaje: Sanchéz 180 (4 TD, INT); Fitzpatrick 264 (3 TD).
Tek: Greene 78; Spiller 55.
Ujete podaje: Keller 61 (2 TD); Smith 77 (TD).

ST. LOUIS - ARIZONA 20:23
Podaje: Bradford 203 (TD); Skelton 114 (2 INt).
Tek: Jackson 17; Wells 228 (TD).
Ujete podaje: Lloyd 74 (TD); Fitzgerald 55.

INDIANAPOLIS - CAROLINA 19:27
Podaje: Painter 226 (TD, 2 INT); Newton 208.
Tek: Brown 14 (TD); Stewart 70.
Ujete podaje: Wayne 122 (TD); Smith 68.

TENNESSEE - TAMPA BAY 23:17
Podaje: Hasselbeck 160 (TD, 2 INT); Freeman 199 (TD, INT).
Tek: Johnson 190; Blount 103.
Ujete podaje: Hawkins 51; Williams 84 (TD).

CINCINNATI - CLEVELAND 23:20
Podaje: Dalton 270 (TD); McCoy 151 (TD, INT).
Tek: Benson 106 (TD); Hillis 65.
Ujete podaje: Green 110; Norwood 69 (TD).

ATLANTA - MINNESOTA 24:14
Podaje: Ryan 262 (3 TD); Ponder 186 (TD).
Tek: Turner 60; Gerhart 44 (TD).
Ujete podaje: White 120 (TD); Harvin 95 (TD).

SAN DIEGO - DENVER 13:16
Podaje: Rivers 188 (TD); Tebow 143 (TD).
Tek: Mathews 137; McGahee 117.
Ujete podaje: Brown 50; Decker 65 (TD).

PHILADELPHIA - NEW ENGLAND 20:38
Podaje: Young 400 (TD, INT); Brady 361 (3 TD).
Tek: Young 40; Green-Ellis 44 (2 TD).
Ujete podaje: Avant 110 (TD); Branch 125.

SEATTLE - WASHINGTON 17:23
Podaje: Jackson 144 (2 TD, INT); Grossman 314 (2 TD, 2 INT).
Tek: Lynch 111; Helu 108 (TD).
Ujete podaje: Baldwin 60; Gaffney 72.

OAKLAND - CHICAGO 25:20
Podaje: Palmer 301 (INT); Hanie 254 (2 TD, 3 INT).
Tek: Bush 69 (TD); Barber 63.
Ujete podaje: Reece 92; Knox 145 (TD).

KANSAS CITY - PITTSBURGH 9:13
Podaje: Palko 167 (3 INT); Roethlisberger 193 (TD, INT).
Tek: Jones 37; Mendenhall 57.
Ujete podaje: Bowe 69; Brown 81.

Četrtkove tekme:
DETROIT - GREEN BAY 15:27
Podaje: Stafford 276 (TD, 3 INT); Rodgers 307 (2 TD).
Tek: Morris 39, Williams 19 (TD); Grant 20.
Ujete podaje: Morris 81; Jones 94 (TD).
Prosti streli: Hanson (47); Crosby 35, 32.

DALLAS - MIAMI 20:19
Podaje: Romo 226 (2 TD, 2 INT); Moore 288 (TD).
Tek: Murray 87; Bush 61.
Ujete podaje: Robinson 79 (2 TD); Marshall 103 (TD).
Prosti streli: Bailey 32, 28; Graham 26, (47), 28, 27, 23.

BALTIMORE - SAN FRANCISCO 16:6
Podaje: Flacco 161 (TD); Smith 140 (INT).
Tek: Rice 59; Gore 39.
Ujete podaje: Boldin 63, Pitta 19 (TD); Crabtree 54.
Prosti streli: Cundiff 39, 23, 39; Akers 45, 52.