Drew Brees je v drugem polčasu seciral obrambo Detroita z dolgimi podajami. Od petih poskusov za podaje daljše od 30 jardov je bil uspešen štirikrat (kar je največ od leta 2008). Na tak način je New Orleans zbral kar 178 jardov in dva zadetka. Foto: Reuters
Darren Sproles
Darren Sproles je prvih pet sezon v Ligi NFL igral za San Diego. Njegov prestop v New Orleans velja za enega najbolj pametnih v kadrovanju Svetnikov. Foto: Reuters
Calvin Johnson in Matthew Stafford
Calvin Johnson je postal šele tretji lovilec po združitvi Lige NFL, ki je na eni tekmi končnice ujel dve podaji za zadetek in več kot 200 jardov. Pred tem je to uspelo le še Reggieju Waynu (sezona 2004, 221 jardov, 2 zadetka) in Stevu Smithu (sezona 2005, 218 jardov in dva zadetka). Foto: EPA
Arian Foster
Arian Foster je s 24 teki pridelal 153 jardov. Najdaljši je meril 42 jardov, s tem je 5:15 pred koncem dosegel zadetek in s tem postavil izid tekme. Foto: Reuters

V drugi sobotni tekmi je Houston sploh prvič zaigral v končnici in se z zmago nad Cincinnatijem z 31:10 prebil med najboljših osem. V nedeljo bosta na sporedu še tekmi NY Giants - Atlanta in Denver - Pittsburgh.

Zbiralec Brees se je ustavil pri 466 jardih
Svetniki so v svojem Superdomu stopnjevali formo, saj so vsaki četrtini dosegli po en zadetek več (0, 1, 2, 3). V svojem elementu je bil spet "zbiralec jardov" Drew Brees, ki je zaključil 33 od 43 podaj, s katerimi je nanizal 466 jardov, kar je največ v zgodovini končnic Lige NFL (brez podaljškov).

Tveganje s četrtimi poskusi se je izplačalo
New Orleansu se je šele drugič v sezoni pripetilo, da je na svojem stadionu ob polčasu zaostajal (10:14). "Vedeli smo, da moramo v drugem polčasu v vsakem napadu doseči točke, le tako smo lahko upali na zmago," je bil po tekmi zadovoljen Brees. Pri tem so imeli tudi nekaj sreče, saj so kar štirikrat tvegali s četrtim poskusom, pri čemer so bili trikrat uspešni.

Sproles dosegel dva zadetka po tleh
Ob pregovorno dobri igri po zraku pa je stekla tudi igra po tleh, saj so gostitelji na tak način dosegli tri zadetke, dva je prispeval vsestanski Darren Sproles. Skupaj so v napadu tako zbrali 626, kar je nov rekrod v končnicah.

Odločilen je bil začetek zadnje četrtine
Detroit je igral pogumno, Matthew Stafford je podal za tri zadetke, dvakrat se je v končni coni z žogo znašel Calvin Johnson. Slednji je žogo ujel kar 12-krat in zbral 211 jardov. Odločilen je bil začetek zadnje četrtine, ko so imeli gostitelji pri izidu 24:21 četrti poskus 40 jardov pred končno cono. Potrebovali so dva jarda, Sproles je pridelal tri in nekaj minut kasneje s tekom za 17 jardov dosegel zadetek. Gostujoči podajalec Stafford je že v svoji naslednji akciji vrgel prestreženo podajo in tekma je bila odločena.

Prvo zmago v gosteh bodo lovili v San Franciscu
New Orleans bo prihodnji teden gostoval pri San Franciscu, ki je bil uvodni krog končnice prost. Svetniki se nahajajo pred velikim izzivom, saj še nikoli v zgodovini kluba v končnicah niso zmagali v gosteh, niti lani, ko so klonili proti skromnemu Seattlu, kar še danes velja za eno največjih senzacij v zgodovini Lige NFL.

Cincinanti povedel z 10:7, a ni dosegel več točke
Houston je letos postala zadnja ekipa, ki se ji je le uspelo uvrstiti v končnico. Texansi pa niso dolgo čakali na prvo zmago, saj so brez večjih težav ugnali Cincinnati. Ta je sicer sredi druge četrtine po prostem strelu Mika Nugenta vodil z 10:7, a nato ni dosegel niti točke več (31:10).

Yates zanesljiv, svoje opravila tek in obramba
Texansi imajo ogromno težav s podajalci, saj so brez poškodbe ostali brez prvih dveh. Odgovornost je tako padla na pleča novinca T. J. Yatsa, ki se je izkazal s preudarno igro. Res je zbral "le" 159 jardov, a ni izgubil niti ene žoge. Na drugi strani je (prav tako novinec) Andy Dalton vrgel tri prestrežne podaje. Houston se je tako zanašal na igro po tleh, Arian Foster je dosegel dva zadetka in zbral 153 jardov, svoje pa je opravila tudi obramba.

Dvoboj dveh tekaških ekip
Houston prihodnji teden odhaja v Baltimore, ki prav tako slovi kot ekipa, ki se zanaša na tek. Ravensi so favoriti in letos doma še niso izgubili tekme, a granitna obramba Houstona je temelj, ki vsaj omogoča misel na presenečenje.