Slovenska reprezentanca se je predstavila v dobri luči. Foto: MMC RTV SLO

Varovanci Andreja Dobovičnika so prvo tekmo v okviru proslavljanja četrtega brazilskega naslova najboljših na svetu odigrali v Goiani pred 8.000 gledalci in se po borbeni ter pogumni igri predstavili v izjemni luči. Gostitelji so že začeli strah vzbujajoče in po uvodni vratnici Valdina povedli v 3. minuti. Po dvojni podaji je z devetih metrov zadel Tiago de Almeiada.

Valdin je zamujeno na začetku nadoknadil v šesti minuti, ko je zadel z močnim strelom pod prečko in postavil končni rezultat. Nedeljska tekma v Anapolisu bo odigrana v še večji dvorani, ki sprejme 15.000 gledalcev.

Slovenci, ki so v svoji sredini pozdravili tri novince iz mlade reprezentance, so s tekmama proti cariocam začeli priprave na kvalifikacije za evropsko prvenstvo. To je bil četrti obračun z Brazilci v zgodovini slovenskega futsala, najboljša ekipa na svetu še ni doživela poraza. Pred današnjo tekmo je dvakrat slavila na slovenskih tleh, v Ljubljani (3:6) in Mariboru (1:3).