Iztok Čop in Luka Špik, nekdaj nepremagljiva naveza v svetovnem veslanju, sta zadnjo skupno medaljo osvojila pred štirimi leti in se nato razšla po olimpijskih igrah 2008 v Pekingu. V sezoni 2009 je zadnjo medaljo za slovensko veslanje osvojil četverec brez krmarja. Foto: Jernej Slivnik
Luka Špik
Luka Špik se je preselil na mesto "štokerja". Foto: Veslaška zveza Slovenije

Skupaj bo na Bledu nastopilo pet slovenskih posadk. Ob Čopu in Špiku, ki bosta nastopila v dvojnem dvojcu, bodo veslali še Žiga Pirih, Gašper Fistravec, Jan Špik in Matej Rojec v dvojnem četvercu, Jure Cvet in Matevž Malešič v lahkem dvojnem dvojcu, Janez Jurše v skifu in Rajko Hrvat v lahkem skifu.

"Cilji se v primerjavi z Luzernom niso spremenili. Želimo si dva finala A, dvojni dvojec naj bi se boril za medaljo, pri drugih posadkah pa je minimalni cilj izpolnitev olimpijske norme, kar pomeni uvrstitev v mali finale in tam boj za vsaj peto mesto," je povedal selektor Miloš Janša, ki je bil zelo zadovoljen s sklepnim delom priprav v Bohinju.

Tudi cilji veslačev so podobni selektorjevim, vsi pa so mnenja, da so v sklepnih pripravah vendarle napravili korak naprej. Najbolj neposreden je bil vnovič velikan slovenskega veslanja Čop, ki ni skrival ambicij po novi visoki uvrstitvi in je po Luzernu zamenjal mesto v čolnu z Luko Špikom.

Čop še ni zadovoljen s hitrostjo
"V Švici nama je manjkala učinkovitost zavesljaja, ne pa toliko moč, pripravljenost in usklajenost. Upam, da se bova v zadnjih 14 dneh lepo ujela, da se bo Luka udomačil na mestu 'štrokerja', jaz pa se bom navadil na mesto zadaj in tam naredil, kar moram. Upam, da je to korak do ciljev, ki smo si jih zadali," je dejal Čop, ki še ni povsem zadovoljen s hitrostjo čolna, zato je v šali dodal še: "Upam, da je bohinjska voda počasnejša od blejske."

Prireditelji bodo prvenstvo, ki bo potekalo od 28. avgusta do 4. septembra, v organizacijskem smislu predstavili prihodnji teden.