Španija je s sedmimi naslovi najuspešnejša reprezentanca evropskih prvenstev. Italija ima dva naslova, Rusija pa enega. Foto: EPA

Španci so večino dela opravili že v prvem polčasu (4:1), ko so zapored zadeli Alex, Pola dvakrat in Mario Rivillos.

Začetek drugega dela ni prinesel novih golov, je pa Miguelin v 31. minuti poskrbel že za neulovljivo prednost Špancev. Robinho je minuto zatem znižal zaostanek Rusov na 2:5, a je znova udaril Miguelin in v 35. minuti povišal na 6:2. Španci so svojo premoč kronali v 36. minuti, ko je Mario Rivillos zadel še za 7:2. Izid tekme je postavil Ivan Milovanov.

Kazahstan osvojil bron
V tekmi za tretje mesto je Kazahstan s 5:2 ugnal Srbijo. Skupno si je vse tekme na evropskem prvenstvu v Beogradu ogledalo več kot 100.000 gledalcev, kar je nov rekord.