Izbranci selektorja Andreja Dobovičnika so proti dvakratnim evropskim prvakom odigrali zelo dobro tekmo. V 11. minuti je domače v vodstvo popeljal Jeremy Bukovec, v 13. minuti pa je za 1:1 poskrbel Victor Mello Rossi.

Slovenska reprezentanca je nudila dober odpor Italijanom. Slovenci so na 11. medsebojni tekmi osmič izgubili. Foto: www.alesfevzer.com

Vieira odločil dobro minuto pred koncem
Slovenci so se pogumno borili proti bolj zvezdniškim tekmecem in v zaključku tekme napadali za drugi gol. A minuto in 11 sekund pred koncem so doživeli grenek trenutek, ko so Italijani prišli do kota, po podaji iz njega pa je za 2:1 zadel Arlan Pablo Vieira.

Fideršek stresel vratnico
V 40. minuti je žoga po strelu Mateja Fiderška zadela vratnico, 18 sekund pred koncem pa je Italijane z zelo dobro obrambo po strelu Alena Fetića rešil vratar.

Pred začetkom tekme so s priznanjem nagradili kapetana Igorja Osredkarja, ki je danes odigral 100. tekmo v dresu članske reprezentance.

Futsal: Edini gol za Slovenijo dosegel 19-letni Jeremy Bukovec