Tim Tebow je dosegel še tretji letošnji zadetek po tleh. Foto: Reuters
Mark Sanchez
Statistika ne pove vsega, podajalec NY Jetsov Mark Sanchez je s podajami zbral bistveno več jardov (252), a v tretji četrtini je vrgel prestreženo podajo. Žogo je ujel Andre Goodman in pretekel 26 jardov in izenačil izid na 10:10. Za Jetse je nato zadnje točke dosegel Nick Folk, ki je devet minut pred koncem zadel prosti strel, dolg 45 jardov. Foto: Reuters
Tim Tebow
Poteza, zaradi katere je Tim Tebow tudi zasmehovan. A mladenič, rojen na Filipinih, kjer je njegov oče deloval kot pastor, se na kritike ne ozira. Foto: Reuters

Tudi tokrat je statistika Tima Tebowa za podajalca precej slaba (9/20 za 104 jarde, brez podaj za zadetek, indeks 61,2). A bistvo po navadi pride na koncu in Tebowu je v zadnjem napadu uspelo zbrati 92 jardov (35 s podajami, 57 s tekom), kar je več kot mu je prej uspelo na celi tekmi (v 11 napadih je skupaj zbral 80 jardov).

Minuto pred koncem dosegel zadetek
Odločilni trenutek se je zgodil minuto pred koncem, ko je ušel neprevidni obrambi Jetsov in s tekom za 20 jardov dosegel izid tekme.

Niti na eni tekmi ne zaključi 50 odstotkov podaj
"Rad zmagujem, a želim si, da ne bi bilo vse skupaj tako stresno," je po tekmi priznal domači podajalec, ki mu je v zadnjem mesecu uspel še tretji veliki preobrat v zadnji četrtini. Odkar začenja tekme ima odlično razmerje zmag in porazov (4-1), a niti na eni tekmi skupaj ni spravil več kot polovico zaključenih podaj (skupaj 47/105, 44,8-odstotno).

So razmišljanja o končnici realna?
A se zdi Tebow kljub mizerni statistiki skoraj nepremagljiv. Če si sposodimo šaljivo filmsko prispodobo, je kot Chuck Norris, ne glede na slabe nastope, v ključnem trenutku najde pravo potezo, s katero razoroži nasprotnike. Zaradi teh potez je popeljal Denver na zeleno vejo. Broncosi so se po slabem začetku sezone (1-4) kar naenkrat znašli v boju za končnico. Na njihovo srečo je divizija AFC zahod letos sila skromna. Kako realni so upi na končnico, bo pokazal že naslednji teden, ko igrajo pri divizijskem tekmecu San Diegu.