Peyton Manning je prvič v sezoni v rdeči coni vrgel prestreženo podajo. Ob izteku prvega polčasa je v končni coni našel Ericka Deckerja, ki pa žoge ni dobro prijel, nato pa jo je zgrabil Butler. Decker bi zadetek lahko dosegel že na začetku napada, ko je pri vračanju punta pretekel že 47 jardov, pred njim ni bilo nikogar v belih dresih, a se je spotaknil in padel 30 jardov pred končno cono. Foto: Reuters
Wes Welker
Wes Welker je ob vrnitvi po poškodbi nosil večjo čelado kot običajno. Po njegovem zadetku so Broncosi sredi druge četrtine povedli s 14:0. Foto: Reuters
Colin Kaepernick
Colin Kaepernick je po zadetku na videz raztrgal svoj dres (v slogu Supermana) in se s tem ponorčeval iz podajalca domače ekipe Cama Newtona, ki se na ta način veseli svojih zadetkov. Foto: Reuters

Manning je v svoji dolgi karieri kar osemkrat izgubil v uvodnem krogu končnice. Tokrat se zgodba ni ponovila, saj je Denver slavil brez večjih težav. Broncosi so pred začetkom zadnje četrtine vodili s 17:0, gostujoči napad pa je bil povsem brezzob.

Rivers in Allen oživela v zadnji četrtini
V zadnjih 15 minutah se je le prebudil podajalec Philip Rivers je našel zanesljivo tarčo v Keenanu Allenu (145 jardov, dve ujeti podaji za zadetek), ki je po ujeti podaji znižal na 17:7 in 24:14. Dobrih pet minut pred koncem so se Chargersi po zadetku odločili za "onside kick", pridobili žogo in po prostem strelu Nicka Novaka znižali na 24:17.

Manning uspešen v ključni akciji 3 in 17
Žogo je nato dobil napad Denverja. Ključni trenutek se je zgodil, ko je imel Denver žogo na svojih 20 jardih, v tretjem poskusu pa je moral pridobiti 17 jardov. Peyton Manning je ob robu igrišča z 21 jardov dolgo podajo našel Juliusa Thomasa in tekma je bila končana.

Z bitko po tleh je bilo vse lažje
"Lani smo v prvi tekmi končnice nesrečno izgubili proti Baltimoru. Iz tiste tekme smo se veliko naučili," je bil zadovoljen Manning, ki mu ni bilo treba tvegati z dolgimi podajami. Z dobljeno bitko po tleh (133:65) je Denver dobil tudi bitko v času in ves čas kontroliral tekmo.

Povedli v izdihljajih prvega polčasa
San Francisco je dobil še drugo tekmo v gosteh. Tokrat je brez večjih težav ugnal Carolino s 23:10 in se bo v finalu Konference NFC meril z divizijskim tekmecem Seattlom. Panterji so bili v prvem polčasu boljši in sredi druge četrtine vodili z 10:6. Ključni je bil zaključek polčasa, 49ersi so pet sekund pred odmorom po zadetku Vernona Davisa povedli s 13:10.

Odlična tekma Anquana Boldina
V drugem polčasu se je ogrela še obramba rdečih, ki gostiteljem ni več dovolila točke. Gostujoči podajalec Colin Kaepernick je z žogami zalagal Anquana Boldina (136 jardov) in dosegel dva zadetka (prvega po zraku, drugega po tleh).