Tina Trstenjak bo eno glavnih slovenskih orožij na olimpijskih igrah v Riu. Foto: EPA
Clarisse Agbegnenou in Tina Trstenjak
Tina Trstenjak se je v finalu pomerila s Francozinjo Clarisse Agbegnenou. Foto: EPA

25-letna Celjanka je do naslova svetovne prvakinje prišla v velikem slogu, potem ko je prepričljivo premagala vseh pet tekmic. V finalu je z vazarijem in juko suvereno odpravila tudi branilko naslova Francozinjo Clarisse Agbegnenou.
To je prva slovenska zlata medalja v judu na svetovnih prvenstvih. Slovenski judoisti in judoistke so se doslej s SP-jev vračali z eno srebrno (Polavder 2007) in sedmimi bronastimi kolajnami.

Varovanka trenerja Marjana Fabjana je na poti do polfinala vknjižila tri zmage. Najprej je premagala Rusinjo Pari Surikatovo, nato Italijansko Edwige Gwend in v četrtfinalu Mongolko Munhzajo Tsedevsuren. V polfinalu je bila boljša še od Nizozemke Juul Franssen.

Trstenjakova, ki je bila na lanskem svetovnem prvenstvu v Čeljabinsku bronasta, si je zagotovila tudi vozovnico za olimpijske igre v Riu.

V petek sledi še zadnji slovenski nastop, ko se bo Ana Velenšek po prostem prvem krogu med 33 borkami kategorije do 78 kg najprej pomerila z Rusinjo Anastazijo Dmitrijevo.

Že naslednji dan trening za nova tekmovanja
"Vesela sem tega rezultata, zahvala gre seveda mojemu trenerju Marijanu Fabjanu in vsem v klubu, Urški, Igorju, vsem. Že jutri začnem trenirati za nova tekmovanja, a sem zelo vesela teh točk, ki sem jih s to zmago osvojila. Ne želim biti naslednja Urška Žolnir, ta je samo ena in edina, jaz sem Tina Trstenjak," je po borbi dejala Trstenjakova.

Trstenjakova postala svetovna prvakinja!