
Šport ima korenine v 15. stoletju, ko so prvo podobno igro igrali na Škotskem. Severni del Velike Britanije še danes velja kot domovina golfa, njegovo "domovanje" pa naj bi bilo na legendarnem igrišču St. Andrews, kjer vsako peto leto poteka turnir OP Britanije.
Na svetu naj bi bilo več kot 32.000 igrišč za golf, od tega jih je več kot polovica v ZDA, kjer je ta igra najbolj priljubljena. Z moderno tehnologijo (predvsem videoposnetki) pa je golf naredil korak tudi k širšim množicam.
Tudi v propagandne namene
Ste pred časom videli reklamo za Nike, kjer Tigerju Woodsu uspe neverjetni udarec? Woods je brez dvoma najboljši golfist zadnjega desetletja in je na najboljši poti, da v številnih mogočih rekordih na vrh raznih lestvic podpiše svoje ime. Zakaj ne bi zadel tako neverjetnega udarca?
Drama iz Auguste 2005
Lep zadetek, kajne? Morda so avtorji le malo pretiravali v trenutku, preden žogica pade v luknjo ... A posnetek je resničen. Na Mastersu 2005 je Woods poskrbel za enega najbolj neverjetnih udarcev v zgodovini tega športa. Na prvem majorju v sezoni je zadnji dan na 16. luknji vodil pred rojakom Chrisom DiMarcom z udarcem prednosti. Woods je pri bližanju zgrešil zelenico, a se nato rešil z enim najbolj norih udarcev. Neverjetna pot žogice govori o genialnosti Woodsa, ki je pravilno "prebral" vse pregibe igrišča. Trenutek, preden žogica dejanjsko pade v luknjo, pa je tako filmska, da je povsem "logično", da je posnetek pozneje romal tudi v svet reklam. Woods je sicer nekoliko slabše odigral na zadnjih dveh luknjah, saj ga je DiMarco ujel, v dodatnih štirih luknjah, ki so določile zmagovalca, pa je bil boljši prvi igralec sveta.
Včasih je treba čakati tudi nekaj sekund ...
Za še en neverjeten udarec je poskrbel Fuzzy Zoeller, ki je leta 2006 na turnirju Allianz Championship zadel asa (luknjo s prvim udarcem). A sprva je kazalo povsem drugače ... 56-letni igralec sodi med veterane, ki se počasi poslavljajo od svetovne turneje. V svoji karieri je osvojil dva majorja. Je eden izmed treh igralcev, ki je že v svojem prvem nastopu slavil na Mastersu (1979).
"Dolina greha" prvič ni bila usodna
Eden bolj legendarnih zaključkov največjih turnirjev sodi v leto 1995. Svetovna smetana se je zbrala v St. Andrewsu, kjer se je borila za lovoriko na OP Britanije. Pred zadnjo luknjo je vodil Američan John Dally. Zmago bi mu lahko odvzel le Costantino Rocca, ki je zaostajal za udarec. Italijan je imel priložnost za zmago, a je izjemno slabo bližal in žogica mu je padla v "Dolino greha", kjer je bil videti izgubljen. A z neverjetnim udarcem z razdalje je zadel luknjo, ki je bila oddaljena 20 metrov in izsilil podaljškem, v katerem pa je izgubil. (V videu je nekaj utrinkov zadnjega dne, vključno z neverjetnim udarcem).
Slavko Jerič
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje