Celjani daleč od zmage
Velenjčani zadržali prednost

Že pred obračunom v Franciji je bilo jasno, da bi bila zmaga slovenskih prvakov pravi podvig, saj so v deželo svetovnih rokometnih prvakov pripotovali brez poškodovanih Domna Makuca, Josipa Šarca, Gala Marguča in Matica Grošlja.

Celjani so povedli z golom Tilna Kodrina, a so Francozi takoj prevzeli pobudo in si hitro priigrali štiri gole prednosti (6:2). Po zaostanku s 7:3 so se pivovarji le nekoliko bolj zbrali, pritisnili na igralce francoske ekipe, ki jim pet minut ni uspelo premagati Klemna Ferlina. Pri 7:5 se je za trenutek zazdelo, da bodo gostje iz Celja ujeli tekmece, toda hitro so se spet znašli v zaostanku štirih golov (5:9). Okoli te razlike se je vrtel ves prvi polčas, ki se je končal z vodstvom Nantesa s 17:13.
Dvoboj je bil odločen na začetku drugega dela, ko so Francozi naredili delni izid 6:1. V naslednjih minutah so si nabrali deset golov naskoka. Ko je kazalo, da bodo Celjani poraz le nekoliko ublažili – prišli so na –6, so v zaključku spet popustili in doživeli poraz z dvomestno številko.
Prvi strelec tekme je bil s sedmimi goli Kiril Lazarov, pri Celju je šestkrat zadel Branko Vujović.

Sledi reprezentančni premor, po njem pa bodo Celjani 4. novembra gostili ukrajinski Motor, ki si je z visoko zmago nad Zagrebom priigral prvi dve točki.

SKUPINA B, 5. krog
NANTES – CELJE PIVOVARNA LAŠKO 38:27 (17:13)

Nantes: Auffret 4, Balaguer 5, Claire 3, Delecroix 2, Dumoulin, Emonet 1, Faluvegi 2, Feliho 2, Guillo 1, Hansen 2, Lazarov 7 (2), Pechmalbec 3, Rivera 1, Siffret, Tournat 5.

Celje Pivovarna Laško: Vujović 6 (1), Jurečič 1, Malus 5, Kljun 1 (1), Kosec, Razgor 1, Ovniček 1, Nenadić 1, Panjtar, Ferlin, Kodrin 4, Horžen 4, Anić 3, Bećiri.

35:27 (17:13)

Vrstni red: PSG in Pick Szeged 10, Skjern 5, Flensburg in Nantes 4, Zagreb 3, Motor in Celje P. L. po 2.

POKAL EHF
KVALIFIKACIJE, 2. krog

SELFOSS (ISL) – RIKO RIBNICA (27:30)
32:26 (15:10)
Egan 8, Sverisson 6; Setnikar 7, Lešek, Tomšič in Vujačić 3, Horvat, Strmljan, Knavs in Pucelj 2, B. Nosan, Košmrlj 1.

G. OPOLE (POL) – GORENJE VELENJE (22:26)
23:21 (12:9)
Mauer 5, Jankowski 4; A. Kavčič 7, Verdinek 5, M. Kavčič, Haseljić, Špelič po 2, Matanović, Miklavčič po 1 gol.