Zasedba iz mesta ob Savinji je imela v tej sezoni zelo turbulentna obdobja. Na začetku sezone je po porazu proti Krki ostala brez superpokalne lovorike, malo zatem pa je po porazu v Ribnici "odletel" silno uspešni trener Branko Tamše.

1991/92 - Celje Pivovarna Laško

Na mednarodnem prizorišču Celje ni izpolnilo svojih ciljev. V evropski Ligi prvakov se ni prebilo v izločilne boje, pred kratkim pa je izgubilo še na zaključnem turnirju za pokal Slovenije v dolenjski prestolnici, potem ko je v polfinalu izgubilo proti velenjskemu Gorenju. Ostal jim je boj za naslov državnega prvaka, ki pa so ga suvereno dobili.

Celjani do prednosti z delnim izidom 6:1
Ribničani so v dvoboj stopili odločno, dvakrat povedli, nato pa je Celjanom uspel delni izid 6:1, s katerim so povedli za štiri zadetke (8:4). Celjani so nekako prevzeli pobudo na igrišču, a žilavi Ribničani niso kar tako položili orožja. Kar nekajkrat so imeli priložnost za izenačenje, ki je niso izkoristili. V obrambi so bili tudi zelo agresivni, nekajkrat preveč, trikrat so prejeli izključitev, nazadnje dobro minuto pred koncem, ko je dvominutna kazen doletela Stefana Ranisavljevića, s sedmih metrov je izid ob odmoru postavil David Razgor. V prvem polčasu sta bila sicer najbolj razpoložena Gal Marguč (Celje) in Jan Pucelj (Ribnica), oba sta zadela po štiri gole.

Zaključek tekme v Zlatorogu in analiza

Pivovarji vselej na varni razdalji
Zgodba iz prvega polčasa se je skoraj v celoti ponovila tudi v drugem. Ribničani so se gostiteljem približali na vsega gol zaostanka, a česa več jim Celjani niso pustili. Prednost se je vselej gibala okrog +3, v zaključku je Rok Setnikar s sedmih metrov zadel za 26:24, a to je bilo tudi vse. Celjani so se ubranili v naslednjih minutah, dodali še dva gola in kljub vroči krvi v izdihljajih derbi relativno mirno pripeljali do konca.