Zahvala pivovarjev zvestim celjskim navijačem. Po štirih zmagah sta le prišla prva zmaga in realno upanje, da bodo slovenski rokometni prvaki zasedli vsaj 6. mesto v skupini A. Foto: www.alesfevzer.com

Norvežani so po zaslugi Islandca Sigvaldija Björna Gudjonssona (na koncu z 10 goli z naskokom prvi strelec tekme) v prvem delu držali korak prednosti.

Celjani so v 2. polčasu prevzeli vajeti s povsem kolektivu podrejeno igro. Navsezadnje je trojica najboljših strelcev Tilen Kodrin, Patrik Leban in Josip Šarac dosegla po pet golov, kar štirje po tri zadetke, dva po dva, eden enega ...

Neposredno po menjavi strani igrišča je Elverum znova povedel za dva gola, nato pa so pivovarji dobro izkoristili prednost igralca več in izključitev Lukasa Sandella ter med drugim dvakrat zaporedoma zadeli nebranjeni norveški gol za 18:18. Prebudilo se je tudi celjsko občinstvo, Klemen Ferlin je zaklenil svoja vrata in v 42. minuti so Celjani vodili z 21:18.

Klemen Ferlin je v 1. polčasu zbral le eno ali dve obrambi, a zato bil v 2. delu jeziček na tehtnici, ki je prevesil na stran slovenskih prvakov. Foto: www.alesfevzer.com

Norvežani so priključek iskali s hitrim zaključevanjem napadov in spremembami obrambe 6-0 s 5-1, a to ni prineslo preobrata. Razlika je narasla najprej na pet, celo šest zadetkov (29:23). Norvežani so se tako rekoč predali in tik pred koncem so imeli Celjani pri izidu 32:24 največje vodstvo.

V soočenju dvojice prvakov brez točk v skupini A so varovanci Tomaža Ocvirka dosegli obvezno zmago in prvi dve točki, s čimer ostajajo v igri za preboj iz skupinskega dela Lige prvakov. V celjski skupini A brez točk ostajata samo še Elverum in Zagreb.

"V prvem polčasu smo lahko zadovoljni z igro v obrambi, ki je bila na nivoju, nismo pa bili dovolj dobri v napadu, kjer je bilo preveč napak. V drugem polčasu smo obrnili vse elemente na bolje, odličen je bil Ferlin, ki smo ga malce pogrešali v prvem delu, igra je bila tako v obrambi, kot napadu na visokem nivoju, zmanjšali pa smo tudi število napak ter na koncu zasluženo zmagali," je pojasnil trener Tomaž Ocvirk.

Liga prvakov se bo po reprezentančnem premoru nadaljevala v novembru, ko Celjane najprej čaka obračun s Szegedom.