Patrik Leban je bil s šestimi goli ob Kristjanu Horženu najučinkovitejši Celjan. Foto: Twitter CPL

Celjani so obračun s povratniki na prvoligaško sceno in pred davnimi časi tudi velikimi tekmeci začeli malce zaspano. Po vodstvu s 7:6 v 12. minuti so do konca prve polovice povsem zasenčili tekmece iz slovenske prestolnice in si v 26. minuti priigrali deset golov prednosti (19:9), polčas pa končali s +12 (23:11).

Horžen in Leban dosegla po šest golov
Izbranci domačega trenerja Tomaža Ocvirka v drugi polovici tekme niso več igrali na vso moč, a so zanesljivo visoko zmagali na prvi uradni tekmi po skoraj šestmesečnem premoru po marčevskem izbruhu pandemije koronavirusne bolezni 19. Kristjan Horžen in Patrik Leban sta bila s po šestimi goli najboljša strelca pivovarjev, medtem ko jih je na drugi strani Matevž Čemas dosegel pet.

Zmagi Ribnice in Gorenja
Lani drugouvrščena Ribnica je z 29:24 strla Škofjeločane, tretje oziroma četrto Gorenje pa s 30:18 drugega novinca Ljubljano.