Uroš Miličević je bil z 10 goli (šest v prvem polčasu) najboljši strelec tekme, vendar pa so v zadnji četrtini obračuna celjski rokometaši omejili njegov učinek. Foto: www.alesfevzer.com

6. krog rokometnega državnega prvenstva se je začel s kar privlačnim derbijem med Ribnico in Celjem Pivovarno Laško. Pred 300 glasnimi navijači v ribniški športni dvorani so po zadetku Jana Puclja gostitelji povedli s 3:1, kar je bil edini trenutek prvega polčasa, ko si je ena od ekip preigrala dva gola prednosti. Po 30 minutah je bilo 13:14, Uroš Miličević je za Ribnico prispeval šest golov.

V 39. minuti je bilo 19:20, ob izteku 45. minute in zadetku Tilna Kodrina (s svojim šestim golom se je tedaj izenačil z Aleksom Vlahom) pa so Celjani povedli z 20:25. Varovancem Roberta Beguša se na manj kot tri gole zaostanka ni uspelo približati (25:28 v 52. minuti), tako da zadnje minute niso bile prav razburljive, slabe tri minute pred koncem pa po golu Vlaha (26:31) ni bilo več dvomov o zmagovalcu.

Mestni derbi med LL Grosistom Slovanom, ki je odločno vstopil v novo sezono, in gosti z Galjevice, moštvom Ljubljane, je s 30:26 dobil Slovan.