Klemen Cehte je bil z 12 goli prvi strelec tekme. Foto: Aleš Fevžer
Velenjčani Ligo prvakov začeli z zmago

Srečanje med slovenskimi in švedskimi prvaki je bilo precej izenačeno. Gostje so v prvem delu celo povedli (6:7), a so "toplo-hladni" Velenjčani do polčasa preobrnili izid (19:16).

"Ose" so nato v 43. minuti ušle na +4 (28:24), a vztrajni Švedi se niso predali. Tako je dve minuti pred koncem semafor kazal le 32:31, nato pa je zadel Jernej Papež za 33:31. Vse dvome o zmagovalcu je z dvema zaporednima goloma razblinil Klemen Cehte, ki je bil z 12 zadetki najboljši strelec tekme.

Gorenje bo tekmo drugega kroga odigralo že v četrtek, ko bo gostovalo v Hamburgu. Tekma se bo začela ob 20.00.