Nemanja Zelenović je do sredine drugega dela zabil pet golov, s čimer je bil najuspešnejši Celjan, a nato moral z igrišča. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vladan Matić
Varovance Vladana Matića čaka še veliko dela. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Presenečenja torej ni bilo. Celjani, ki so prikazali bledo igro s precej tehničnimi napakami, so z izjemo izenačenja na 6:6 vseskozi zaostajali.

Prednost domačih je sredi drugega polčasa znašala že +6 (18:12), nato pa je pivovarjem le uspelo ublažiti poraz. Poleg slabe igre Celjane skrbi tudi poškodba Nemanje Zelenovića, ki je v 46. minuti odšepal z igrišča. Prav Zelenović je bil ob Gašperju Marguču (5 golov) najboljši celjski strelec, medtem ko je na drugi strani blestel Stipe Mandalinić (7 golov).

Žarek upanja posijal pri 6:6
Zagreb je začel bolje in povedel s 4:1. Toda Celjani so v nadaljevanju vzpostavili ravnotežje in z golom Mateja Lekaia v 16. minuti izenačili na 6:6. Zagrebčani so izkoristili izključitev Zelenovića za vodstvo s +3 (9:6), potem ko sta zaporedoma zadela Luka Šebetić in Ante Kaleb. Pri domačih je odlično branil Ivan Stevanović. Celjani so imeli kar nekaj težav s prebijanjem hrvaške obrambe, kljub temu pa sta Marguč in Ivan Slišković v 21. minuti izvedla "cepelin" za 9:7. Gašper Marguč je v 26. minuti s sedemmetrovko znižal na 10:11, nato pa je Luka Žvižej v protinapadu zapravil izredno priložnost za izenačenje. Na drugi strani so bili uspešnejši hrvaški prvaki, ki so nekaj sekund pred koncem polčasa izvedli "cepelin" za 13:10.

Brez znanja in moči za preobrat
Drugi polčas je z golom odprl Mandalinić, a je takoj vrnil Slišković (14:11). Sledile so slabe celjske minute, v katerih je Zagreb ušel na 17:12 (Horvat, Šprem). Celjani niso imeli rešitev v napadu, tako da je trener Vladan Matić vzel minuto odmora. Po njej je Mandalinić povišal na +6 (18:12). Celjanom kljub igralcu več ni uspelo bistveno zmanjšati zaostanka. V 46. minuti se je poškodoval še najboljši celjski strelec Nemanja Zelenović (5 golov), tako da je bilo upanja na preobrat malo. In res, Mandalinić je s šestim golom v 50. minuti spet povišal na +6 (22:16). Celjani so ob koncu nekoliko ublažili poraz, vendar so bili daleč od preobrata.

Matić: Menim, da smo na dobri poti
"V napadu smo naredili preveč napak, prav tako tehničnih, a teh je bilo manj kot na minulih dvobojih. Vse to nam močno jemlje voljo med igro. V obrambi smo igrali zelo solidno. Navkljub temu menim, da smo na dobri poti. Upam, da bomo vse te napake hitro odpravili in bili nagrajeni za našo bojevito igro," je po porazu dejal trener Celjanov Matić.

V naslednjem krogu bodo Celjani doma gostili St. Peterburg. Tekma bo v soboto (28. 9.) ob 20.30.