Srečanje v Rdeči dvorani je bilo vseskozi zelo izenačeno. Sproščeni in spočiti Ribničani so polčas dobili s 15:13. Domači so v nadaljevanju hitro izenačili, nato pa je sledila izenačena tekma "gol za gol".

Gorenje po remiju z Ribnico do drugega mesta

Blaž Nosan je štiri minute pred koncem zadel za izenačenje na 25:25. Aleks Kavčič je s pomočjo vratnice poskrbel za novo vodstvo domačih, ki pa ga je izničil Rok Setnikar s sedemmetrovke na začetku 60. minute (26:26).

Ekipi zapravili napada za zmago

V zadnji minuti so imeli najprej Velenjčani "zaključno žogo" v svojih rokah, vendar so zapravili svoj napad, a tudi

Zadnjih pet minut tekme Gorenje - Ribnica

Ribničanom v zadnjih 15 sekundah ni uspelo zabiti zmagovitega gola. V velenjski ekipi je bil najučinkovitejši Miha Kavčič s šestimi goli, v ribniški pa Setnikar z osmimi zadetki.

Tudi novi in stari državni prvaki Celjani, ki so naslov potrdili v sredo z zmago proti Ribnici, so remizirali v Škofji Loki (27:27).