Srečanje je bilo nekje do sredine prvega polčasa izenačeno, nato pa so se pivovarji odlepili. Po golu Kristjana Horžena za 10:6 v 20. minuti je trener domačih Marko Šibila vzel minuto odmora. Po njej se je prednost Celjanov še povečala (12:6), nato pa so Mariborčani do odmora zmanjšali zaostanek (12:15).

Zadnjih pet minut tekme Maribor Branik – Celje PL

V 41. minuti semafor kazal +7 za pivovarje

Rokometaši Maribora remizirali s Celjani

Na začetku drugega polčasa so pivovarji ponovili vajo in se znova odlepili na +6 (20:14), tako da je moral trener Šibila vzeti minuto odmora. Po njej je Gal Marguč zabil za 21:14, kar je bila najvišja prednost celjskega moštva na tekmi. A Mariborčani se niso predali – v 55. minuti so se približali le na -2 (24:26), potem ko je bil v protinapadu uspešen Tadej Sok. Trener gostov Tomaž Ocvirk je moral vzeti minuto odmora.

Ženski rokometni klub Krim Mercator je dobil novo vodstvo. Na redni letni skupščini je predsednik postal Iztok Verdnik, sicer pomočnik predsednika uprave za korporativno komuniciranje Mercatorja. Športna direktorica je Deja Ivanović. Krim, dvakratni evropski prvak, zadnji naslov je osvojil pred 16 leti, si v naslednji sezoni želi pomladiti ekipo in dokončati finančno stabilizacijo.

Šarac izenačil le nekaj sekund pred koncem
A po njej je Jaka Malus hitro zapravil napad, na drugi strani pa je Sok znižal na -1 (25:26). Isti igralec je tri minute pred koncem izenačil na 26:26, po korakih Josipa Šarca pa je Matija Golik poskrbel za vodstvo Mariborčanov (27:26). Ovniček je izenačil, na drugi strani je Nikola Ranevski na začetku zadnje minute zabil za 28:27. Dišalo je po domači zmagi, a je nato odgovornost prevzel Šarac in le nekaj sekund pred koncem poskrbel za remi. Tadej Sok je bil z devetimi goli prvi strelec tekme, medtem ko jih je Kristjan Horžen pri gostih dosegel pet.

Lahko delo Gorenja proti Loki
V prvi tekmi dneva je drugouvrščeno Gorenje z 32:22 ugnalo Urbanscape Loko. Matic Verdinek je za zmagovalce dosegel osem golov.