Drugi poraz Gorenja v Ligi prvakov

V derbiju s sredine lestvice C so imeli pred dvobojem v gosteh teoretično prednost Velenjčani, ki so do zdaj vknjižili tri zmage, Elverum pa zgolj dve. A so Norvežani tokrat dosegli že tretjo zaporedno in se izenačili na lestvici.

Varovanci Željka Babića so tekmo začeli bolje, imeli so dva gola prednosti (1:3), a potem so domači igralci ob bučni podpori navijačev prevzeli vodstvo. Največ so vodili za štiri gole (16:12), na srečo Velenjčanov so nato zapravili dva zaporedna napada. Velenjčani so imeli ob koncu prvega polčasa znova priložnost za izenačenje, toda naredili so nekaj napak in dovolili dva hitra gola, s katerima so domači znova pobegnili na plus tri.

Na začetku drugega polčasa so gostitelji povišali na +4 (18:14), nazadnje so za štiri vodili pri rezultatu 23:19. Slovenski podprvaki se niso predali, s tremi zaporednimi obrambami Ferlina in učinkovitim napadom so se vrnili v igro, zaostajali so le še za gol (25:24). Sledile so slabe minute na obeh straneh, prvi pa so strelski mrk prekinili Norvežani (26:24). Slovenska ekipa je osem minut pred koncem zaostajala le za gol (26:25). Velenjčani so imeli ob izteku srečanja nalet, a žoga nikakor ni hotela v gol, poleg tega pa se je v vratih vedno znova dokazoval tudi domači vratar, tako da Velenjčanom ni uspelo spremeniti rezultata, izgubili so z minimalnim izidom (29:28). Zadnji je za Velenje zadel Nejc Cehte, ki je bil z devetimi goli najboljši strelec. Ob samem koncu se je pojavilo nekaj vroče krvi med igralci.

Velenjčani so s porazom zapravili možnost, da se znova zavihtijo na sam vrh v skupini C. Po šest točk imajo poleg Velenjčanov še Skjern, Elverum in Kadetten.

Drugi slovenski predstavnik, rokometaši Celja Pivovarne Laško, je včeraj remiziral z Meškovom iz Bresta (33:33). Več si lahko preberete tukaj.