Resnično sem vesel te zmage. Menim, da je bila tekma fantastična, zato bi za prikazano pohvalil tudi celotno ekipo Skjerna. Naša zmaga je tesna, a povsem zaslužena. Skozi celotno tekmo smo igrali izjemno pogumno in narekovali visok ritem igre. Ključ do novega uspeha je bil, da smo od igre uspeli odrezati tekmečevega izvrstnega krožnega napadalca.

Željko Babić
Gorenje Velenje - Skjern
Velenjčani so že v prvem polčasu vodili večino časa, največ za dva gola, v drugem polčasu pa vodstva niso izpuščali iz rok. Imeli so že štiri gole naskoka (27:23), a so se Danci z delnim izidom 3:0 vrnili v igro (27:26). Velenjčani so imeli minimalno prednost pri rezultatu 28:27, nato pa so na krilih domačih navijačev višali prednost, tik pred koncem so povedli za tri gole (31:28), Danci pa so nato dosegli še en gol. Foto: www.alesfevzer.com

Velenjčani so z odlično predstavo osvojili dve točki, na kolena pa so spravili dansko ekipo, ki jo je trener Velenjčanov Željko Babić v intervjuju za MMC označil za prvega favorita v skupini C. Na vrhu te so prav Velenjčani, ki so edina neporažena ekipa.

V domači ekipi sta bila najučinkovitejša Niko Medved in Alem Toskić, ki sta dosegla po pet golov, po enega manj sta prispevala Robert Markotić in Matjaž Brumen.

Velenjčani vodili večino srečanja
Prva polovica tekme je bila zelo izenačena. Velenjčanom je sprva manjše težave povzročal Markus Olsson, ki je dosegel uvodne tri gole za dansko zasedbo, a so ga hitro "disciplinirali", z dobro obrambo in raznovrstnimi napadalnimi akcijami pa so v deveti minuti povedli s 6:4. V nadaljevanju so nekajkrat zapravili priložnost za višjo prednost, taktično in tehnično zelo dobro podkovani gostje pa so to domačo "neodločnost" izkoristili in v 18. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (8:8). Do konca polčasa je potekal boj za vsako žogo, v rahli rezultatski prednosti pa so bili vselej Velenjčani, a si niso priigrali več kot dveh golov prednosti.

Izbranci Babića so prvi polčas končali z minimalno prednostjo (15:14), na začetku drugega pa so imeli z dokaj strpno igro v napadu danske tekmece v svoji oblasti. A velenjski rokometaši so imeli vse večje težave z agresivno dansko obrambo, zaradi tega je Babić nekajkrat v igro poslal sedmega igralca v napad. V 41. minuti so jih gostje ujeli (19:19), a nato je "na sceno" stopil vratar Klemen Ferlin, ki je na začetku sezone v zares izjemni formi. Po njegovih izjemnih posredovanjih so si ose v 48. minuti prvič na dvoboju priigrale tri gole prednosti (25:22).

Danska klop je nemudoma zahtevala minuto odmora, a ta ni spremenila razmerja moči na igrišču, Velenjčani so le minuto pozneje po golu Roka Ovnička povedli za štiri gole (27:23). Danci se niso predali, med 50. in 53. minuto so naredili delni izid 3:0 in se povsem približali velenjski ekipi (27:26). V sami končnici so zadeve v svoje roke prevzeli najizkušenejši igralci, po zaslugi Matjaža Brumna in Žarka Pejovića so si dobri dve minuti pred koncem priigrali tri gole prednosti (30:27), kar je bila dovolj velika zaloga za tretjo zmago.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v četrtek, 5. oktobra, gostovala pri švicarski ekipi Kadetten Schaffhausen.

Drugi slovenski predstavnik v Ligi prvakov, Celje Pivovarna Laško, je včeraj v velikem slogu osvojil prvo zmago v novi sezoni omenjenega tekmovanja, potem ko so v Zlatorogu z 31:27 premagali favorizirane Kielce, evropske prvake iz leta 2016. Več si lahko preberete tukaj.